×

Myśleli, że ich pies uciekł z domu. Po kilku godzinach wrócił z kartką przyczepioną do obroży

Rodzina psa o imieniu Louie nigdy nie miała żadnych wątpliwości, że ich pies jest wspaniały. Pewnego dnia przekonali się jednak, że ten czworonóg to prawdziwy bohater!

Louie to pies pasterski mieszkający wraz ze swoją rodziną w Nowej Zelandii. Kiedy był mały, często samotnie przechadzał się po polach uprawnych otaczających posesję. Wraz z wiekiem stał się słabszy i trzymał się bliżej domu. Pewnego dnia Louie zniknął. Był to spory powód do obaw jego właścicieli.

„Baliśmy się o niego. Martwiliśmy się, że nie znajdzie drogi powrotnej do domu.” – przyznają właściciele psa.

Nie zdawali sobie wtedy sprawy, że czworonóg nie zniknął bez przyczyny. Właśnie wtedy ratował czyjeś życie.

Po kilkugodzinnej nieobecności, pies w końcu wrócił do domu. Jego rodzina zauważyła jednak coś dziwnego – do obroży przyczepioną miał notatkę. Było na niej napisane: „Louie to prawdziwy bohater. Doprowadził mnie do mojego psa, Maddy, która utknęła pod gałęziami. Pozdrawiam, Rob.”

Rob to rolnik mieszkający w okolicy. Właściciele psa zadzwonili do niego, aby dowiedzieć się, co dokładniej się stało.

„Musiałem pojechać do miasta, aby załatwić kilka spraw. Kiedy wróciłem, przed moim domem czekał Louie. Wyraźnie chciał mi coś pokazać. Postanowiłem za nim pójść. Doprowadził mnie do stosu gałęzi. Okazało się, że pod nim uwięziona była moja biedna Maddy! Szybko zacząłem odkopywać gałęzie, a Louie mi w tym pomagał. Na szczęście, Maddy była cała i zdrowa. Po wszystkim dałem mu w podziękowaniu kilka ciastek i przywiesiłem kartkę do jego obroży, abyście nie złościli się na niego za nieobecność w domu. Wasz pies uratował życie mojej Maddy! Jestem mu tak bardzo wdzięczny.” – opowiedział Rob.

Po całej akcji Louie był trochę osłabiony, ale na szczęście szybko wrócił do formy. Następnego dnia odwiedził go Rob wraz z Maddy.

Nie ma wątpliwości, że Louie to prawdziwy bohater!

Może Cię zainteresować