×

Mieszkaniec Chojnic poszedł na zakupy. Gdy wyszedł ze sklepu, przeżył prawdziwy koszmar

Zakupy z psem to nie jest do końca dobry pomysł. Chociaż wielu właścicieli nadal to robi, niesie to dla zwierzaka ogrom zagrożenia. Szczególnie, że nigdy nie wiemy, co może mu się stać. Pies może zostać zaatakowany przez innego psa, a nawet niestety człowieka. Nie raz słyszano też o tym, że czworonóg odwiązał się ze smyczy i uciekł lub został ukradziony. Dlatego apelujemy, aby nie zostawiać zwierząt przed sklepem. Historia pewnego mężczyzna z Chojnic to najlepszy dowód na to, aby naprawdę tego nie robić. Niestety jej zakończenie jest tragiczne zarówno dla psa jak i jego właściciela.

Kradzież psa pod sklepem

Dla mężczyzny z Ciechocinka to miały być jedynie szybkie zakupy. Nie spodziewał się, jak tragiczny będzie ich finał. Kiedy wraz ze swoim psem rasy West highland white terrier wybrał się na spacer, postanowił wejść jeszcze do pobliskiego sklepu. Nie sądził wtedy, że pozostawienie psiaka na krótko bez jego opieki, doprowadzi do czegoś tak strasznego. Mężczyzna przywiązał pupila do poręczy i wszedł na szybkie zakupy do sklepu. To, co zobaczył, kiedy z nich wrócił, sprawiło, że włos zjeżył mu się na głowie, a siatki spadły na chodnik. Okazało się, że wystarczyła chwila jego nieobecności, aby czworonóg został ukradziony! Mężczyzna był przerażony i od razu zadzwonił na policję, aby zgłosić kradzież zwierzaka.

Pomorska Policja

Pomorska Policja

Po przyjechaniu na miejsce funkcjonariuszy policji, został sprawdzony przez nich monitoring. Na nagraniu udało się zobaczyć osobę, która dopuściła się kradzieży psa. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo tego typu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Miejmy nadzieję, że sprawa będzie miała jednak pozytywny przebieg i właściciel psa odnajdzie swojego pupila, zaś złodziej, który pokusił się o kradzież psa, zostanie złapany i odpowiednio ukarany.

Idziesz do sklepu? Zostaw psa w domu!

Pomimo iż coraz więcej sklepów dopuszcza wchodzenie z psem, nie wszędzie to jeszcze funkcjonuje. Wielu właścicieli ma zły nawyk zabierania psów po spacerze na zakupy i pozostawiania ich przywiązanych przed sklepem. To bardzo zła praktyka, która może mieć tragiczne konsekwencje. Dlatego dla dobra naszych czworonogów sugerujemy, aby nie zostawiać pupili przed drzwiami wejściowymi sklepu i nie narażać ich tym samym na zagrożenie. Idąc po zakupy, zostawmy pupila w domu!

 

 

Może Cię zainteresować