×

Mężczyzna podszedł do auta, dziewczynka była z psem. Owczarek niemiecki się na niego rzucił

Owczarki niemieckie to mądre i inteligentne psy o bardzo silnym instynkcie obronnym. Mówi się, że przy tych futrzakach zawsze można czuć się bezpiecznie, a ta historia jest tego doskonałym dowodem. Pewien owczarek niemiecki doskonale zareagował, gdy dostrzegł potencjalne zagrożenie dla 5-letniej dziewczynki. Nie zawahał się ani chwili, aby przystąpić do obrony dziecka.

Owczarek niemiecki bez zawahania rzuca się na mężczyznę

Całe zdarzenie zostało nagrane i udostępnione w serwisie YouTube. W filmiku widzimy, jak do samochodu podchodzi mężczyzna, który próbuje namówić 5-letnią dziewczynkę, aby poszła razem z nim. Zgodnie ze scenariuszem, dziecko odmawia, a wtedy owy mężczyzna próbuje dostać się do środka pojazdu.

Nie jestem sama w samochodzie. Jestem z moim psem. Nie, nigdzie z tobą nie pójdę. Jesteś obcy. – mówiła dziewczynka.

Doskonale znał tę komendę

Wtedy 5-latka wypowiada komendę do owczarka niemieckiego, a posłuszny piesek od razu rzuca się na oprawcę, chroniąc dziewczynkę. Ciekawym faktem jest to, iż czworonóg zdawał sobie sprawę, że to ojciec dziecka, ale mimo to, słysząc komendę, posłusznie się na niego rzucił.

Pies z filmiku doskonale znał tę komendę, a słysząc ją, od razu wiedział, że musi przystąpić do obrony 5-letniej dziewczynki. Owczarek ani na chwilę nie odpuścił. Wyskoczył nawet z pojazdu, aby „oprawca” nie mógł się oddalić. Oczywiście, mężczyzna z wideo miał ubraną specjalną rękawicę, aby czworonóg go nie zranił.

Wyreżyserowany trening

Całe zdarzenie zostało nagrane, a filmik umieszczono w Internecie. Ojciec dziewczynki chciał pokazać, jak niesamowita jest reakcja wyszkolonego owczarka w sytuacjach zagrażających. Czworonóg doskonale wie, jak bronić dziewczynkę przed sytuacjami niebezpiecznymi. Od czasu publikacji, wideo zostało już obejrzane przez ponad 5,8 mln ludzi.

To wyreżyserowany trening, podczas krytego uczę córkę i psa odpowiednich reakcji. Trenuję ich w różnych sytuacjach, aby nigdy nie dali się zaskoczyć. – napisał ojciec pod filmikiem.

Filmik możesz obejrzeć poniżej:

Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras psów w Polsce. To niezwykle inteligentne psy, które zyskały uznanie wśród ludzi na całym świecie.

Cechują się inteligencją, lojalnością, wiernością, odwagą, posłuszeństwem i wytrzymałością. Te psy bardzo szybko się uczą i chętnie podejmują się nowych wyzwań. Owczarki niemieckie silnie przywiązują się do swoich opiekunów i są wobec nich niezwykle lojalne. Mają duże skłonności do obrony zarówno terytorium jak i członków swojej rodziny. Dzięki swoim cechom charakteru, przedstawiciele rasy są często wykorzystywani do pracy w policji czy też wojsku.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować