Kategorie Newsy

Ta dwójka przyjaciół wycierpiała bardzo wiele. W końcu jednak i do nich uśmiechnęło się szczęście…

Mówi się, że pies może stać się członkiem rodziny i prawdziwym przyjacielem, który nigdy Cię nie zdradzi. Niestety nie brakuje osób, które choć podejmują świadomą decyzję i postanawiają przygarnąć psa, nie potrafią zapewnić mu odpowiedniej opieki. Co więcej, często zaniedbują zwierzaki, a nawet znęcają się nad nimi.

Podobny los spotkał bohaterów tego wpisu. Hannah i jej przyjaciel Buddy doskonale wiedzą, co to znaczy być zaniedbanym. Kiedy zwierzaki trafiły do organizacji Trio Animal Foundation znajdowały się w opłakanym stanie. Ich futra uniemożliwiały im normalne funkcjonowanie, a każdy dzień był pełen bólu i cierpienia.

Na szczęście zaniedbanym zwierzakom udało się pomóc. I to nie koniec dobrych wiadomości odnośnie tej dwójki, dlatego koniecznie przeczytaj ten wpis do końca!

Maleńka Hannah i jej 14-letni przyjaciel Buddy choć dorastali w dwóch różnych domach, łączy podobna historia. Nic więc dziwnego, że pomiędzy czworonogami wytworzyła się niezwykle silna więź.

metamorfoza-psow-1

Osoby, które przyszły im z pomocą, wierzą, że „być może to jest to, czego potrzebowali, aby przetrwać okropności w jakich przyszło im żyć”.

metamorfoza-psow-2

Według organizacji Trio Animal Foundation, która uratowała małą suczkę, futro Hannah’y znajdowało się w opłakanym staniem, przez co nie mogła jeść, chodzić i pić.

metamorfoza-psow-3

Hannah nie mogła używać w ogóle lewej łapy. Splątana sierść znajdowała się w opłakanym stanie, dlatego weterynarze myśleli początkowo, że trzeba będzie amputować całą łapę.

Hannah musiała spędzić w szpitalu kilka tygodni. W tym samym czasie do szpitala trafił jej przyjaciel – Buddy.

metamorfoza-psow-4

Jego futro było tak mocno splątane, że odcięło dostęp świeżego powietrza do skóry, tworząc nieprzepuszczalną powłokę. Oprócz licznych zakażeń skóry i futra, w okropnym stanie znajdowały się również zęby czworonoga.

metamorfoza-psow-5

Z biegiem czasu ratownicy zauważyli, że Hannah i Buddy stali się prawdziwymi przyjaciółmi. Jednocześnie są przekonani, że gdyby nie wzajemne wsparcie, zwierzaki mogłyby nie przetrwać najgorszego.

Kiedy Buddy i Hannah byli gotowi, aby opuścić szpital, Trio Animal Foundation otrzymało niezwykle poruszający wniosek adopcyjny:

metamorfoza-psow-6

„Była to historia kochającego ojca i matki, którzy postanowili zaadoptować 12-letniego chłopca, przebywającego w niewłaściwych domach zastępczych od dnia narodzin w Cook County Jail. Po trudnych przeżyciach, ich 17-letni dziś syn jest honorowym studentem uczelni. Tylko miłość może być źródłem takiego sukcesu… miłość syna, jego mamy i taty. Z pewnością nasza Hannah i Buddy będą szczęśliwi będąc częścią tej rodziny.”

Szczęśliwa rodzina nareszcie w komplecie!

metamorfoza-psow-7

Kochasz zwierzaki? Jeśli tak, udostępnij tę historię dalej!

Źródło: littlethings.com | Fotografie: facebook.com