×

Do kliniki trafił pies w kiepskim stanie. Weterynarzy zaniepokoił jego nienaturalny kolor futra

Ten 2-kilogramowy maltańczyk o imieniu Violet najwidoczniej nie był wystarczająco uroczy dla jego właściciela, który postanowił przefarbować sierść suczki na kolor fioletowy. Przez ten bezmyślny czyn, czworonóg prawie stracił życie.

Violet była w okropnym stanie. Została przefarbowana na fioletowo przy użyciu chemicznych środków przeznaczonych dla ludzi. Doszło do reakcji, w wyniku której ciało czworonoga zostało w dużym stopniu poparzone. Jedno oczu suczki było spuchnięte. Z początku nie było jasne, czy Violet przeżyje.

„Podaliśmy jej płyny i leki przeciwbólowe. Delikatnie wypłukaliśmy jak najwięcej chemicznego barwnika, a następnie ją zabandażowaliśmy.” – opowiadają ratownicy.

Na szczęście Violet przeżyła noc. Następnego dnia ratownicy odkryli jednak coś szokującego.

„Rozpoczęliśmy żmudny proces golenia włosów, aby zmierzyć pełen zakres uszkodzeń. Ku naszemu przerażeniu, jej skóra zaczęła się zsuwać.”

Violet okazała się jednak prawdziwą wojowniczką. Przez następne trzy miesiące leczenia, pies powoli zaczął stawać na nogi. Z każdym kolejnym dniem ujawniała też swoją słodką osobowość.

„Z czasem zaczęła spacerować po korytarzach. Zaglądała do każdego jednego pomieszczenia i prosiła o przysmaki i uściski.”

W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień ściągnięcia bandaży.

„Kiedy zdjęliśmy bandaże, wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Violet była piękna, mimo że na jej sierści nadal znajdywały się resztki barwnika oraz blizny po oparzeniach.”

Po długiej i bolesnej męce Violet w końcu była gotowa, by przejść do następnego etapu swojego życia – suczka została zaadoptowana!

Teraz Violet w końcu jest szczęśliwa i bezpieczna. Ratownicy mają jednak nadzieję, że jej historia będzie lekcją dla każdego właściciela, który wpadnie na podobny pomysł.

„W żadnym wypadku nie używaj farb przeznaczonego dla ludzi na zwierzętach domowych. Substancje chemiczne zawarte w farbie do włosów są toksyczne i mogą spowodować szeroki wachlarz obrażeń – m.in. oparzenia, ślepota i zatrucia.”

Może Cię zainteresować