×

Maleńkie zwierzęta zaraz po urodzeniu. Niektóre z nich łatwo pomylić z innymi gatunkami

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta potrafią być niezwykle urocze. Sytuacja nieco się jednak zmienia, kiedy mówimy o najmłodszych istotach ze świata przyrody, które swoją niewinnością i bezbronnością są w stanie skraść serce nawet największego twardziela! Nie wierzysz?

Oto 15 zdjęć małych zwierzaków, którym nie sposób się oprzeć. Potrafiłbyś wybrać tylko jedno z nich? My z pewnością nie!

1. Mały szynszyl

Szynszyle są zagrożonym i mało popularnym gartnkiem zwierząt. Są nieco większe od wiewiórek, a ich populację możemy znaleźć m.in. w Andach.

2. Młody królik

Praktycznie w niczym nie przypomina dorosłego zwierzęcia, dlatego małe często są mylone z innymi gatunkami. Ciężko się w nim nie zakochać!

3. Dziecko kangura

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się do czego kangury wykorzystują swoją kieszeń? Oczywiście do przenoszenia swoich małych.

4. Mały żółw

Jeśli twierdzisz, że żółwie są powolne i nudne, spójrz na to maleństwo. Nasze serca już zdobył, a Twoje?

5. Młode jeże

Czy kiedykolwiek byłeś w stanie sobie wyobrazić, jak wyglądają małe jeże? Już nie musisz! Możesz zobaczyć je na powyższym zdjęciu.

6. Młode gołębie

Widok nowo narodzonego gołębia może być nieco przerażający, ponieważ… nie ma piór! Nie ulega jednak wątpliwości, że te małe zwierzątka mają w sobie coś słodkiego.

7. Dziecko żyrafy

Ten zwierzak wygląda absolutnie uroczo! Mniejsza wersja ogromnych żyraf ma w sobie coś, co powoduje, że na sam jej widok uśmiecha się buźka.

8. Mały chomik

To niesamowite, jak maleńki potrafi być nowo narodzony chomik.

9. Młoda panda

Choć ciężko to sobie wyobrazić, nowo narodzona panda jest jeszcze słodsza od jej starszej wersji. Co za słodziak!

10. Mały krokodyl

Choć dorosłe krokodyle mogą wydawać się bardzo niebezpieczne, nie ma to nic wspólnego z młodymi! Wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie.

11. Młody kameleon

Nie od dziś wiadomo, że kameleony są mistrzami kamuflażu. Znalezienie takiego maleństwa z pewnością byłoby jeszcze trudniejsze.

12. Dziecko wielbłąda

Mini-wersja wielbłąda jest przeurocza, szczególnie, kiedy przebywa w towarzystwie swojej mamy.

13. Mały mrówkojad

Małe mrówkojady nie mają jeszcze ukształtowanych kolców, przez co ich wygląd jest dość nietypowy.

14. Młody wombat

Młode wombaty znacznie różnią się od swoich dorosłych odpowiedników, a wszystko za sprawą futra, którego brakuje maluchom. Choć młode mają bardzo ostre pazury, nie zmienia to faktu, że są niezwykle urocze.

15. Młody pancernik

Wszystko wskazuje na to, że to maleństwo dosłownie marzy o odpoczynku. Czyżby zainteresowanie ludzi tak bardzo go wymęczyło?

Może Cię zainteresować