×

Makabra w ZOO. Niedźwiedź rozszarpał swojego opiekuna, jest nagranie z monitoringu

W Uzbekistanie doszło do prawdziwej tragedii. Kiedy jeden z pracowników ZOO wszedł do zagrody niedźwiedzia, aby go nakarmić, nagle stało coś, czego się nie spodziewał. Kiedy zwierzę go zobaczyło, rozzłoszczone rzuciło się na opiekuna i rozszarpało go. Mężczyzna nie miał żadnych szans. Według służb, które dotarły po wypadku na miejsce, doszło do tego, ponieważ mężczyzna nie przestrzegał procedur bezpieczeństwa. Nagranie z ataku zarejestrowała kamera.

Niedźwiedź rozszarpał mężczyznę w ZOO

Do zdarzenia doszło we wtorek 3 stycznia w prywatnym ZOO w Andiżan w Uzbekistanie. Pracownik wszedł do zagrody niedźwiedzia, aby dopełnić swoich obowiązków i nakarmić zwierzę. Nie spodziewał się, że dojdzie do takiej tragedii. Kiedy niedźwiedź zauważył go w swoim boksie, rozzłoszczony rzucił się na niego.

Zaskoczony mężczyzna nie miał żadnych szans na ucieczkę. Na nagraniu, które trafiło potem do sieci, widać jak opiekun wrzuca jedzenie do paśnika i jeszcze przez moment przygląda się zagrodzie. Nie minęło kilka sekund, jak niedźwiedź stoi już za jego plecami.

niedźwiedź
Źródło: Głos z Rosji / Twitter.com

Przerażony mężczyzna chce się wycofać i opuścić zagrodę, nie ma jednak szans. Niedźwiedź szybko go powala i rozszarpuje. W tle słychać było jedynie krzyki. Mężczyzna zginął na miejscu. Według Departamentu Spraw Wewnętrznych w Andiżan, która badała sprawę, pracownik ZOO nie przestrzegał bardzo restrykcyjnych przepisów, które jasno określały, jakie środki bezpieczeństwa powinien zachować. Na razie trwa jeszcze śledztwo w tej sprawie. Przeprowadzana jest też kontrola na terenie całego ogrodu zoologicznego.

Wstrząsające nagranie można obejrzeć poniżej:

 

Może Cię zainteresować