Kategorie PsyWzruszające

Po 2 latach odnalazła swojego zaginionego psa. Ponowne spotkanie porusza do głębi

Na początku tego miesiąca wolontariusze z ukraińskiego schroniska przyjęli do siebie bezdomnego psa. Czworonóg był duży, miał niebieskie oczy, a życie na ulicy musiało być dla niego bardzo trudne. Piesek borykał się z wieloma przeciwnościami, a wskazywało na to jego wychudzone ciało oraz zaniedbana sierść.

Na początku czerwca bezdomny pies trafił do schroniska

Ratownikom było bardzo żal tego psiaka. Wszyscy byli więc zdeterminowani, aby jak najszybciej znaleźć mu prawdziwy i szczęśliwy dom. Nie zdawali sobie wtedy jeszcze sprawy, że ktoś bardzo tęsknił za tym pieskiem.

Po 2 latach odnalazła swojego zaginionego psa. Ponowne spotkanie porusza do głębi
Źródło: МКП „Щасливі тварини” / facebook.com

Zdjęcie psa trafiło do sieci

W dniu, w którym pies trafił do schroniska, wolontariusze zrobili mu zdjęcie i zamieścili je w Internecie. Mieli nadzieję, że dzięki temu szybciej uda się znaleźć czworonogowi nową rodzinę.

„Początkowo obawialiśmy się, że to mało prawdopodobne, aby on wzbudził wśród ludzi duże zainteresowanie. Po publikacji zdjęcia byliśmy jednak miło zaskoczeni. Smutek w oczach tego psa bardzo poruszył internautów. W ciągu godziny post został udostępniony setki razy przez ludzi z całego świata” – mówią wolontariusze ze schroniska.

Po 2 latach odnalazła swojego zaginionego psa. Ponowne spotkanie porusza do głębi
Źródło: Galina Lekunova / facebook.com

Akcja w mediach społecznościowych sprawiła OGROMNĄ różnicę

Zaledwie dwa dni po publikacji zdjęcia, do schroniska odezwała się kobieta, której dwa lata temu skradziono psa. W 2017 roku ktoś ukradł czworonoga z jej własnego podwórka. Gdy kobieta zobaczyła w sieci zdjęcie opublikowano przez schronisko, serce podeszło jej do gardła – pies na fotografii był niezwykle podobny do jej skradzionego psa.

„Szukała swojego ukochanego psa przez całe dwa lata. Powiedziała nam, że pies z opublikowanego przez nas zdjęcia był niezwykle podobny do jej zaginionego pupila. Ale czy to naprawdę mógł być on?” – mówi Galie Lekunova, wolontariuszka ze schroniska.

Poruszające spotkanie

Już następnego dnia schronisko zorganizowało spotkanie czworonoga wraz z kobietą. Wkrótce stało się jasne, że to był właśnie ten ukochany pies, który zaginął jej dwa lata temu. Ich ponowne spotkanie wzrusza do granic możliwości!

Фантастический понедельник!Слезы радости с самого утра! Наш несчастный голубоглазый алабай нашел прежних хозяев! Оказывается, парня выкрали со двора два года назад. Все это время хозяева искали его, размещали фото в группах. И вот оно – чудо. Благодаря вашим репостам собаку увидела подруга семьи, проживающая аж в Австралии!!! Позвонила владельцам и те примчались за своим сокровищем!Теперь у Лордика(да, ещё один Лорд) все будет хорошо! Ну а мы благодарим всех, кто сделал репост, ведь именно благодаря вам спасена собачья жизнь, а в душу хозяев вернулся покой!

Publiée par МКП "Щасливі тварини" sur Dimanche 2 juin 2019

 

„To spotkanie było pełne emocji, wzruszeń i łez radości. To cud, że tej dwójce udało się ze sobą ponownie połączyć. Dla takich chwil warto żyć!” – napisało schronisko.

Piesek Lord

Owy pies miał na imię Lord i naprawdę długo czekał na ten dzień. Z pomocą schroniska w końcu wrócił tam, gdzie powinien – do swojego kochającego domu.

„Nie mogę uwierzyć, że mój kochany Lord znów jest ze mną. Nigdy nie należy tracić nadziei” – przyznała opiekunka psa.

Po 2 latach odnalazła swojego zaginionego psa. Ponowne spotkanie porusza do głębi
Źródło: МКП „Щасливі тварини” / facebook.com

„Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy udostępnili zdjęcie Lorda. Dzięki wam ta historia ma szczęśliwe zakończenie” – dodali pracownicy schroniska.

Fotografie: facebook.com, facebook.com