×

Łania z Zakopanem wprawiła wszystkich w osłupienie. Filmik z jej udziałem stał się hitem!

Mieszkańcy i turyści w Zakopanem mogli ostatnio napotkać dość niecodzienny widok. Ich oczom ukazała się łania, która uczyła ich, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zaskakując tym szczególnie kierowców.  Całe zdarzenie nagrano, a filmik stał się bardzo popularny.

Łania dała lekcję kierowcom!

Zakopane to najpopularniejsza górska miejscówka, do której niezależnie od sezonu przyjeżdża mnóstwo turystów z Polski i świata. Nic dziwnego, ponieważ miasto ma wiele do zaoferowania. A krajobrazy zakopiańskie po prostu zapierają dech w piersiach.

Niedawno turyści i okoliczni mieszkańcy mieli okazję zobaczyć coś niecodziennego. Łania dała prawdziwy popis savoir vivre’u ulicznego. Pokazując pieszym i kierowcom, jak powinno prawidłowo zachowywać się na pasach. Wszystko nagrano i wrzucono do sieci. Internauci są zachwyceni całą sytuacją.

Wszystko stało się wtedy, kiedy łania chciała przejść na drugą stronę ulicy. To, jak to zrobiła, po prostu rozwala na łopatki. Na zamieszczonym w Internecie filmiku widać, jak zwierzę najpierw zatrzymuje się przy pasach, a potem czeka, aż jadące z obu stron samochody zatrzymają się. Tak, jak uczono nas w szkole, łania zanim wchodzi na ulice, rozgląda się, czy na pewno może przejść bezpiecznie!

To niesamowite, jak mądre są zwierzęta! Na końcu, kiedy wie, że może przejść, przechodzi na drugą stronę – bardzo zadowolona.

@joannaszlendak956♬ Let It Snow! Let It Snow! – Frank Sinatra

Internauci byli oczarowani zachowaniem łani, pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy:

Zwierzę mądrzejsze od niektórych ludzi.– napisała internautka.

I to bez smartfona w racicy.– dodał inny komentujący.

Jednak należy pamiętać, że nie każde dzikie zwierzęta są tak rozważne. Wiele mówi się o tym, że w amoku lub poszukując jedzenia, często wpadają pod koła aut. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność, a w razie zagrożenia, wezwać odpowiednie służby.

Może Cię zainteresować