×

Labradorka biszkoptowa wydała na świat 13 szczeniąt – ale to nie ich liczba szokuje najbardziej

Świat zwierząt uwielbia zaskakiwać, a labradorka o imieniu Lucy jest tego doskonałym dowodem. Kiedy suczka zaczęła rodzić, nikt nie spodziewał się, że jej szczeniaki będą TAK wyglądać!

Źródło: Murray Saunders

Źródło: Murray Saunders

To nie wielkość miotu była najbardziej szokująca…

Kiedy labradorka o imieniu Lucy zaczęła rodzić, jej właścicielka, Catherine Smith, była obok, aby pomóc. Kobieta z Taunton w Somerset jest kelnerką na pół etatu i nie spodziewała się, że jej suczka wyda na świat aż 13 szczeniąt. To jednak nie liczba maluchów była najbardziej szokująca. Wygląd psiaków sprawił, że Catherine po prostu opadła szczęka!

Źródło: Murray Saunders

Źródło: Murray Saunders

Nietypowy wygląd maluszków

Pomimo tego, że Lucy ma biszkoptowy kolor, to wszystkie szczenięta miały czarne umaszczenie, co odziedziczyły po swoim tacie – czarnym labradorze o imieniu Bastion, który należy do koleżanki Catherine. Łącznie suczka wydała na świat miot liczący aż 13 małych piesków!

Pierwsze cztery szczeniaki urodziły się w ciągu zaledwie 20 minut, a potem kolejno jeden po drugim przychodziły na świat. Po raz pierwszy byłam przy psim porodzie i początkowo zakładałam, że Lucy urodzi maksymalnie 5-6 psiaków. Zaczęła rodzić o 11:50, a skończyła o 16:30. Wydaje mi się, że sama była zaskoczona wielkością miotu. – opowiada Catherine Smith.

Źródło: Murray Saunders

Źródło: Murray Saunders

15 kg psiej karmy tygodniowo!

Miot Lucy był naprawdę spory, ale wcale nie pobiła rekordu jeśli chodzi o liczbę urodzonych piesków. Były powiem suczki, które urodziły więcej szczeniaków w jednym miocie. Lucy nie jest świadoma, że była bliska pobicia rekordu i po prostu cieszy się byciem mamą ośmiu chłopców i pięciu dziewczynek.

Teraz potrzebujemy około 15 kg psiej karmy tygodniowo. – dodała Catherine Smith.

Bywały większe mioty

Zazwyczaj miot labradora liczy około 6-8 szczeniąt. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy suczki wydają na świat znacznie większą liczbę piesków. Na przykład, w maju 2020 roku, labradorka o mieniu Bella urodziła 14 szczeniąt o umaszczeniu czarnym i złocistym. W 2014 roku w Szkocji, suczka o imieniu Annie urodziła 15 szczeniaków, które były mieszanką czarnych i czekoladowych labradorów.

Źródło: Murray Saunders

Źródło: Murray Saunders

Labrador retriever to jedna z najpopularniejszych ras w naszym kraju. Psy te pochodzą z Kanady i są znane na całym świecie. Przedstawiciele rasy mają mocną budowę oraz inteligentne i łagodne spojrzenie. Ich sierść jest krótka, gęsta i twarda w dotyku. Mogą występować w trzech umaszczeniach: biszkoptowym, czarnym i czekoladowym. Męscy przedstawiciele rasy osiągają wagę do 36 kg oraz wysokość do 57 cm. Suczki natomiast ważą do 32 kg oraz mierzą do 56 cm.

Labrador to pies żywiołowy i energiczny. Uwielbia bawić się z ludźmi, a także innymi zwierzętami. Silnie przywiązuje się do swojego opiekuna i potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem. Dobrze dogaduje się z dziećmi i jest w stosunku do nich cierpliwy i łagodny. Kocha aportować oraz pływać – jest do tego wręcz stworzony. Należy pamiętać, że psy tej rasy potrzebują codziennej dawki ruchu – w przeciwnym razie mogą nabawić się chorób stawów.

Ze względu na umiejętność współpracy z człowiekiem, labradory są wykorzystywane jako psy ratownicze, policyjne, ratownicze, terapeutyczne, a także serwisowe. Dobrze sprawdzają się jako przewodnicy niepełnosprawnych.

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować