Kategorie InneOcalone

Właściciel nie przycinał kucowi kopyt od 10 lat. Były tak długie, że zawinęły się o 540 stopni

Pewien zaniedbany kuc szetlandzki trafił do organizacji, zajmującej się ratowaniem zwierząt z gospodarstw domowych. Pracownicy nie wierzyli własnym oczom… Zwierzę było zaniedbane do granic możliwości. Po krótkim wywiadzie okazało się, że właściciel nie przycinał kopyt kucowi od ponad 10 lat. Powinno się to robić średnio co kilka tygodni. Te rosły tak długo, że zdążyły zwinąć się aż o 540 stopni!

Tak wyglądał kuc, gdy trafił w ręce organizacji. Serce się kraje na ten widok.

Cierpiał w samotności

Niestety, nikt oprócz właściciela nie mógł zobaczyć, w jakim stanie znajduje się kuc, ponieważ zwierzę przetrzymywane było w ukryciu, z dala od spojrzeń ludzi, w prowizorycznym schronisku. Zwierzę zdane było samo na siebie.

Nie przycinał kopyt od lat…

Pewnego dnia właściciel postanowił pozbyć się jednak swojego kuca i przekazał go właśnie w ręce pracowników organizacji. Organizacji, która zajmuje się ratowaniem chorych i opuszczonych zwierząt gospodarczych. Całe szczęście, że podjął taką dezycję. Mógł przecież porzucić go gdzieś na polu… Wtedy kto wie, jak potoczyłby się los zwierzaka.

Ratownicy nie wierzyli w to, co zobaczyli

Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, zabrali nie tylko kuca. W szopie znaleźli także konia, który był skrajnie niedożywiony, a w jego boksie znajdowało się ponad pół metra łajna. Nie rozumiem, jak można mieć zwierzęta i w ogóle się nimi nie interesować?!

Zwierzęta były głodzone przez co najmniej 3 miesiące

Na szczęście pomoc przybyła w samą porę. Oba zwierzaki dało się uratować. Rozpoczęto od natychmiastowego usunięcia zbędnych części kopyt kuca. Udało się to zrobić, ale niestety, już nigdy nie będzie mógł normalnie chodzić, ze względu na trwałe uszkodzenia stawów.

Ratownicy jednogłośnie twierdzą, że zwierzęta były w tak opłakanym stanie, że musiały być zaniedbywane od około 10 lat.

Całe szczęście, że otrzymały właściwą pomoc.

Właściciel nie przycinał kopyt kucowi. A oto jak wygląda, po metamorfozie. Zupełnie inne zwierzę!

Mężczyzna, który był w posiadaniu zwierząt, zostanie obarczony bardzo wysoką karą pieniężną lub więzieniem za przetrzymywanie zwierząt w tak strasznych warunkach.

Całkowicie inne, radosne zwierzęta, prawda?

Źródło: facebook.com, thedodo.com | Fotografie: facebook.com