Kategorie HodowlaneZwierzaki

Krowa była zrozpaczona, gdy straciła swoje dziecko. Gest tego mężczyzny przywraca wiarę w świat

Benjamin Tipps jechał samochodem koło pastwiska, gdy nagle jego oczom ukazał się przerażający widok. W pewnym momencie krowa przewróciła się i runęła na nogi. Mężczyzna tak bardzo zmartwił się losem zwierzaka, że postanowił natychmiast zatrzymać auto, aby sprawdzić, co się stało.

Pogrążona w smutku krowa straciła własne dziecko

Okazało się, że krowa była zdruzgotana, gdyż poroniła i straciła własne dziecko. Maluszek jeszcze nie urodził, ale mama czuła już z nim ogromną więź, przez co śmierć dziecka była dla niej strasznym ciosem.

Niesamowity gest

To, co zrobił Benjamin, pokazuje, że na tym świecie wciąż istnieje dobro. Na widok zrozpaczonej krowy, mężczyzna położył się tuż obok niej i ją przytulił. W ten sposób chciał okazać jej wsparcie i pocieszenie. Siedział tak przez dłuższy czas i dotrzymywał jej towarzystwa. Na szczęście udało mu się uspokoić krowę, która wkrótce ponownie stanęła na nogi.

Krowa była zrozpaczona, gdy straciła swoje dziecko. Gest tego mężczyzny przywraca wiarę w świat
Źródło: Brenda Yahm (@BrendaYahm) / twitter.com

Krowa – niezwykle czułe zwierzę

Krowy mają bardzo silną więź ze swoimi dziećmi i zrobią wszystko, aby je uchronić. Niestety realia przemysłu mleczarskiego nie są dla nich łaskawe. Oddzielanie matek od cieląt to w tym świecie codzienność. W gospodarstwach mlecznych krowy zapładnia się w celu uzyskania mleka, a ich młode są odbierane zwykle kilka dni po urodzeniu. Wiele krów płacze z rozpaczy nawet przez kilka dni.

Krowy to bardzo czułe i inteligentne zwierzęta, które odczuwają emocje podobnie jak psy i koty. Zastanawiasz się w jaki sposób możesz pomóc krowom? Przejdź na dietę wegańską i zrezygnuj z picia mleka. Krowy zasługują na lepszy los!

 

Tagi