Kategorie InneZwierzaki

Mężczyzna zauważa oderwaną głowę lalki na piasku. Po chwili dostrzega, że się rusza

Joseph Cronk spacerował po plaży na Wake Island, odległym atolu na Oceanie Spokojnym, położonym pomiędzy Hawajami a Marianami Północnymi. Miejsce to jest niesamowicie piękne, a Joseph postanowił tego wieczoru obserwować z plaży zachodzące słońce. Jadnak jego oczom ukazał się przykry widok, dlatego też postanowił zaapelować do ludzi w internecie.

Na piasku zauważył leżącą głowę lalki. Przykuła jego uwagę, ponieważ się przemieszczała

Jak się okazało, wewnątrz plastikowej głowy lalki znajdował się pustelnik. Malutki rak zaadaptował sobie odpad, jako skorupę. Mimo że z trudem się przez niego przemieszczał, uparcie dążył do celu – oceanu.

Obserwowałem kraba i zdawało mi się, że wszystko z nim w porządku. Po dłuższej chwili udało mu się dotrzeć do wody – wyznał Joseph

Globalny problem

Mężczyzna początkowo uznał ten widok za zabawny, ale zaczął się głębiej nad tym zastanawiać. Nietypowy wybór pustelnika, jakim była plastikowa głowa, wynikał tak naprawdę ze śmiecenia. Skorupiak jako swoje schronienie, powinen przecież wybrać muszlę. Ale tak się nie stało. A kto jest temu winien?

Odpowiedź jest prosta, my. Zamiast wyrzucać śmieci w przeznaczonych do tego miejscach, coraz częściej robimy to na łonie natury. Nie przejmujemy się tym, że zaśmiecamy planetę, która jest nie tylko naszym domem… Zwierzęta nie przechodzą obojętnie obok śmieci, tylko się nimi interesują. Niestety, często ma to tragiczny skutek. Zaplątanie się w plastikowej siatce czy utknięcie w gumowej oponie. Tak, właśnie do takich sytuacji dochodzi. Jak dzikie zwierzę ma sobie poradzić z wyswobodzeniem się z takiej pułapki?

Warto zdać sobie sprawę, że każdego roku około 4 do 12 ton odpadów z tworzyw sztucznych, trafia do oceanów. Oceanów, które są domem dla niezliczonej liczby stworzeń.

Joseph nie bez powodu zamieścił film na Facebooku

Mężczyzna ma nadzieję, że wideo wpłynie jakoś na ludzi. Że zainspiruje i zmotywuje ich do sprzątania po sobie i należytego wyrzucania śmieci.

Mężczyzna zauważa oderwaną głowę lalki na piasku. Po chwili dostrzega, że się rusza
Pixabay

Chcę przekazać wiadomość o ogromnym problemie, jakim jest zaśmiecanie. Byłem wstrząśnięty, kiedy siedząc na plaży rozejrzałem się dookoła i zobaczyłem, ile tu jest śmieci. Nie spodziewałem się, że zamieszczone przeze mnie wideo z krabem rozejdzie się na taką skalę. Jednak cieszę się, że tak się stało. Myślę, że pomogło ono podnieść świadomość ludzi, co do problemu śmieci. Naprawdę zróbmy coś z tym!

Mężczyzna zauważa oderwaną głowę lalki na piasku. Po chwili dostrzega, że się rusza
Nps
Fotografie: Facebook