Kategorie Kot tajskiKotyRasy kotów

Kot tajski – wszystko co warto wiedzieć o rasie

Kot tajski to odnowiona rasa klasycznego kota syjamskiego. Myślisz o zakupie przedstawiciela tej rasy? W takim razie warto, abyś dowiedział się więcej na jej temat. Przewiń poniżej, aby znaleźć wszystkie ważne informacje.

Kot tajski

Kot tajski charakter

Jest to przyjazny kot o spokojnym usposobieniu. Silnie przywiązuje się do swoich opiekunów i lubi im towarzyszyć. Nie lubi być ignorowany i nie najlepiej radzi sobie z samotnością, dlatego nie jest polecany dla osób, które mało bywają w domu. Do obcych zazwyczaj podchodzi z dystansem i nieufnością. Dobrze dogaduje się zarówno z dziećmi jak i innymi kotami oraz psami. Jest aktywny i kocha zabawy. To dość głośny kot.

Kot tajski wygląd

Jest to średniej wielkości kot o eleganckiej budowie. Posiada krótką i sprężystą sierść, która występuje w wielu różnych umaszczeniach.

Kot tajski

Kot tajski waga

Koty tej rasy ważą około 3-5 kg.

Koty tajskie zdrowie

Jest to zdrowa i odporna rasa. W obrębie kotów tajskich nie odnotowano jakichkolwiek charakterystycznych schorzeń o podłożu genetycznym.

Kot tajski

Kot tajski długość życia

Koty tajskie żyją około 15-20 lat.

Koty tajskie pielęgnacja

Kota tej rasy należy wyczesywać raz w tygodniu oraz regularnie kontrolować stan jego oczu, uszu i pazurków. Futrzakowi trzeba zapewnić dobrej jakości karmę, która w większości będzie składać się z mięsa.

Kot tajski
Źródło: pikist.com

Kot tajski kocięta

Myślisz o przygarnięciu małego kota tajskiego? Najpierw upewnij się, że jesteś w stanie spełnić wszystkie potrzeby tej rasy. Jeśli tak, to możesz zacząć szukać odpowiedniej hodowli. Pamiętaj, że mały kotek może być ci wydany najwcześniej w wieku 8 tygodni. Jeśli jest inaczej, to najprawdopodobniej masz do czynienia z pseudo-hodowlą. Tacy ludzie często zbyt wcześnie rozdzielają maluchy od swoich mam, aby zaoszczędzić na kosztach utrzymania.

Kot tajski hodowla

Jeśli chcesz zakupić małego kota tajskiego, wybierz sprawdzoną hodowlę, która jest prowadzona przez profesjonalistów, którzy mają sporą wiedzę oraz doświadczenie w temacie danej rasy.

Kot tajski

Kot tajski cena

Zastanawiasz się, ile pieniędzy należy przygotować na zakup kota tajskiego? Przedstawiciel tej rasy z legalnej hodowli kosztuje od 1000 do 3000 zł.

Uwaga na pseudo-hodowle

Nigdy nie oszczędzaj przy zakupie kota rasowego. W innym przypadku możesz paść ofiarą pseudo-hodowli. W takich miejscach koty często są chorowite, osłabione oraz bardziej narażone na wady genetyczne. Pamiętaj, że kot z legalnej hodowli kosztuje znacznie więcej niż 500 zł. Nie daj się oszukać!

Zobacz także: Kot brytyjski – wszystko, co warto wiedzieć o rasie