Kategorie Wideo

Kot usiłuje przejść na drugi brzeg. Jego pomysłowe rozwiązanie rozkłada na łopatki

Koty to sprytne stworzenia, które niejednokrotnie zaskakują nas swoimi pomysłami. Wiadomo też, że nie każdy z nich lubi wodę. Co innego zabawa miska, w której nalana jest woda, w zaciszu własnego domu, a co innego, gdy mowa o całkowitym pomoczeniu sobie łapek w deszczowy dzień.

Kociak którego możemy obejrzeć na wideo znalazł się w nieco trudnej sytuacji. Musiał bowiem przejść przez fragment płynącego kanału. Miał jednak ułatwienie w postaci metalowej belki, która opierała się na krańcach obu brzegów. Dzięki niej mógł uniknąć zamoczenia. Jednak sposób, jaki wymyślił kot, na pokonanie przeszkody, rozkłada na łopatki!

Nagranie obejrzało blisko 4 tysiące użytkowników Twittera

Cały filmik trwa niespełna minutę, ale tyle wystarczy, byś padł ze śmiechu. Na wideo widać starszego mężczyznę, niosącego coś w rękach i niedużego kota, który zdaje się być jego pupilem. Obydwoje stają w końcu przed płynącym prawdopodobnie kanałem. Kociak jako pierwszy ma pokonać przeszkodę, jednak ma pewne ułatwienie. Nad wodą znajduje się metalowa podkładka, po której spokojnie może przejść.

I wtedy dzieje się najlepsze!

Futrzak wolnym krokiem wchodzi na kładkę. W końcu stawia na niej cztery kończyny. Po jakiś trzech krokach staje w miejscu. Zdaje się, jakby przez chwilę się zastanawiał. Okazuje się, że metalowa kładka jest też mokra. Kot wybiera nieco inną ścieżkę. Na nagraniu widać, jak jego łapki wędrują kolejno na krawędzie kładki. W ten oto sposób kot przechodzi na drugi brzeg.

Wykazał się niemałym sprytnem i inteligencją, znajdując takie rozwiązanie z tej sytuacji. Był naprawdę zdeterminowany, by nie ulec zmoczeniu od wody i się udało! Co za pomysłowy kociak!