Kategorie Koty

Zaginiony kot odnajduje swoją mamę po przetrwaniu straszliwego pożaru

Klęski żywiołowe mają tendencję do rozdzielania ludzi i ich czworonożnych przyjaciół. Tak też się stało w przypadku wielu mieszkańców Paradise w Kalifornii, którzy błyskawicznie musieli ratować się przed trawiącym pożarem lasu, który podchodził pod ich dom.

Zaginiony kot odnajduje swoją mamę po przetrwaniu straszliwego pożaru
CBS Sacramento/YouTube

W ostatniej chwili

Mimo to Laci Ping i jej mąż Curtis Mullins znaleźli czas na zatroszczenie się o swego zwierzaka przed ucieczką. Mayson, ich nowo adoptowany szary kot pręgowany, został odpowiednio zabezpieczony w specjalnym pudełku. Ale gdy rodzina przygotowywała się do wyjazdu, płomienie zakradły się zbyt blisko pobliskiego zbiornika propanu, powodując grzmiącą eksplozję. Hałas tak przestraszył Maysona, że ​​wyskoczył z pudełka. Laci próbowała biec za nim, ale strażacy zmusili rodzinę do oddalenia się – nie było czasu do stracenia. Dziewczyna bała się, że już nigdy nie zobaczy swojego kociaka.

Zaginiony kot odnajduje swoją mamę po przetrwaniu straszliwego pożaru
CBS Sacramento/YouTube

Gorączkowe poszukiwania

Po całym zdarzeniu Laci opublikowała zdjęcia Maysona w Internecie, przeszukała informacje na portalach społecznościowych i śledziła każdy trop, próbując go znaleźć. W zamieszaniu po ewakuacji, media społecznościowe były pełne ludzi szukających zagubionych zwierząt domowych – nie tylko ona utraciła swojego kudłacza. Gdy napływały doniesienia o zniszczeniach i rozmiarze pożarów, właściciele zwierząt zdali sobie sprawę, że nie wszystkie zwierzęta wrócą do domu.

Zaginiony kot odnajduje swoją mamę po przetrwaniu straszliwego pożaru
CBS Sacramento/YouTube

W oczekiwaniu na cud

Kolejne dni upływały, aż nagle Szkoła Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis opublikowała zdjęcia niektórych uratowanych kotów. Jedno ze zdjęć przedstawiało szarego, pręgowanego futrzaka, który wyglądał zupełnie jak Mayson.  Laci i Curtis od razu udali się do gabinetu weterynarza i właśnie tam odnaleźli ukochanego pupila. Mayson ucierpiał w wyniku pożarów – wszystkie jego cztery łapy były poranione, ale prawdopodobnie kotek w pełni wyzdrowieje.

Moment z ponownego spotkania kota z rodziną możesz zobaczyć na poniższym filmiku:

Rodzina jest najważniejsza

Laci ucieszyła się z ogromnie z odzyskania Maysona, jest on dla niej ważniejszy niż spalony dom (w wyniku wspomnianego pożaru w Kalifornii ogień zniszczył ponad 13 000 domów). I choć tragedia uczyniła ich przyszłość niepewną, to przynajmniej nie odebrała jej najbliższych. Nic nie jest tak ważne jak rodzina, a Mayson dla Laci i Curtisa jest ważną jej częścią.

Tagi