Kategorie KotyNewsyZwierzaki

Kot, którego wszyscy ignorowali, został obdarzony niezwykłą urodą. Nikt go nie chciał

Kot o imieniu Joseph został obdarzony niezwykłą urodą. Chociaż znacznie wyróżniał się od innych kociaków, miał problem ze znalezieniem domu. Kiciuś, jak się okazało, miał oczy w dwóch różnych kolorach. Jedno było całe niebieskie, a drugie żółte. To bardzo niespotykana kombinacja, a maluch naprawdę był uroczy. Niestety spędzał on miesiące w schronisku, ciągle pomijany. Jednak jego cierpliwość i długie oczekiwanie w końcu zostało mu wynagrodzone i kociak znalazł swój ukochany dom.

Kot, którego wszyscy ignorowali, został obdarzony niezwykłą urodą. Nikt go nie chciał
Instagram

Kot miał niespotykane oczy

Josephowi nie da się odmówić niezwykłości. Jego spojrzenie naprawdę zachwyca, a dwa różne tęczówki sprawiają, że nie można odwrócić od niego wzroku. Niestety pomimo swojej niecodziennej urody, Joseph miał problem ze znalezieniem domu. Miesiącami siedział w schroniskowym boksie, zanim ktoś się nim zainteresował. Pracownicy byli zaskoczeni tym faktem, dlatego postanowili działać. Zrobili kociakowi zdjęcia i umieścili z opisem w mediach społecznościowych. Okazało się, że szybko rozkochał w sobie internautów!

kot
Instagram

Kot zawdzięcza swoje niezwykłe spojrzenie rzadkiej kombinacji genów, określanej jako heterochromia. To inaczej różnobarwność tęczówki. Rzeczywiście w przypadku Josepha jego niesamowite oczy są w dwóch różnych kolorach – jedno z nich jest niebieskie, a drugie żółte. W połączeniu z jego białym futrem wygląda to naprawdę zjawiskowo! Dzięki akcji pracowników schroniska, udało się kociakowi znaleźć dom.

kot
Instagram

Jego właściciel, Evgeni Petrov, wyznał że zakochał się w nim od pierwszego wejrzenia. Kiedy tylko zobaczył jego zdjęcia w sieci, był pewny, że to wyjątkowy zwierzak, na którego czekał całe życie. Teraz kociak nie rozstaje się ze swoim nowym opiekunem. Ich wspólne zdjęcia często pojawiają się w mediach społecznościowych.