×

Kot Gacek turystyczną gwiazdą Szczecina! Przyciąga nawet zagranicznych turystów

Szczecin słynie z wielu symboli architektonicznych i kulinarnych. Mamy Wały Chrobrego, coroczne Dni Morza, regaty The Tall Ships Racers organizowane co 7 lat. Turyści rozsmakowują się w szczecińskim paszteciku z barszczem oraz paprykarzu. Jednak Szczecin to też osobowości: Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, szef wszystkich szefów, a od niedawna również Gacek. To niesamowity czarno-biały kot, który stał się najlepiej ocenianą atrakcją turystyczną Szczecina. Kociak to prawdziwy fenomen!

Gacek, czyli kot, którego pokochali turyści

Gacek to czarno-biały wolnożyjący kot, który stał się turystyczną gwiazdą Szczecina. Jego wizytówka Google ma już ponad 1000 pozytywnych recenzji! Ma niemalże idealną średnią, bo aż 4.9 na 5 gwiazdek. To prawdziwy koci fenomen, dla którego zjeżdżają się turyści nie tylko z Polski.

Gacek żyje od lat w pudle przy ulicy Kaszubskiej w Szczecinie. I jak widać po jego krągłościach, jest syto dokarmiany nie tylko przez tamtejszych mieszkańców. To kociak, który mimo że żyje na wolności, czuje się jak przysłowiowa bułka w maśle. I nic dziwnego, w końcu serwis informacyjny wSzczecinie.pl określił go jako Król ulicy Kaszubskiej.

Przyciąga nawet zagranicznych turystów

Kariera Gacka zaczęła nabierać tempa w 2020r. – wtedy właśnie zauważono, że kot zaczął przyciągać wielbicieli. Nie tylko lokalnych, ale też z sąsiednich Niemiec. Wszystko za sprawą opublikowanego wideo, które obecnie ma już 4,5 mln wyświetleń. Od tego momentu popularność Gacka nieustannie rośnie. Do tego stopnia, że przyciąga on turystów również z zagranicy. Ludzie są zdolni jechać z naprawdę daleka, aby go zobaczyć!

Warto było jechać trzy godziny, żeby poczuć się przez niego ignorowanym. Polecam. – napisał żartobliwie jeden z gości.

Przyleciałam z Oslo z przesiadką w Gdańsku, żeby zobaczyć Gacka. Zgodnie z oczekiwaniami nie zwrócił na mnie uwagi, co sprawiło, że całe doświadczenie było zabawne. – czytamy w kolejnej pięciogwiazdkowej recenzji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika (@domsimod)

Nie wszyscy goście byli jednak zadowoleni. Okazuje się, że jak każda gwiazda Gacek ma też swoich antyfanów.

Wolę psy. — czytamy w jednogwiazdkowej recenzji.

Ukradł mi kiełbasę. – pisze ktoś inny.

W niektórych komentarzach pojawia się też zaniepokojenie, że Gacek wydaje się mieć nadwagę – być może na skutek smakołyków dostarczanych przez odwiedzających go gości. Miejskie schronisko dla zwierząt zaapelowało, by ludzie go nie dokarmiali!

Tabliczka obok jego domu mówi, że jeśli ktoś chce dać Gackowi przekąski, powinien zostawić je w zamkniętym opakowaniu, które następnie otworzy jego opiekun. Dalej jest też napisane, że kot chętnie pozuje do zdjęć, ale ludzie proszeni są nie budzić go i nie głaskać, kiedy śpi.

Zapraszamy wszystkich, którzy będą przejazdem w Szczecinie, do spotkania z jego osobistością – Kotem Gackiem – nie będziecie tego żałować! 🙂

Może Cię zainteresować