×

Kot Gacek turystyczną gwiazdą Szczecina! Przyciąga nawet zagranicznych turystów

Szczecin słynie z wielu symboli architektonicznych i kulinarnych. Mamy Wały Chrobrego, coroczne Dni Morza, regaty The Tall Ships Racers organizowane co 7 lat. Turyści rozsmakowują się w szczecińskim paszteciku z barszczem oraz paprykarzu. Jednak Szczecin to też osobowości: Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, szef wszystkich szefów, a od niedawna również Gacek. To niesamowity czarno-biały kot, który stał się najlepiej ocenianą atrakcją turystyczną Szczecina. Kociak to prawdziwy fenomen!

Gacek, czyli kot, którego pokochali turyści

Gacek to czarno-biały wolnożyjący kot, który stał się turystyczną gwiazdą Szczecina. Jego wizytówka Google ma już ponad 1000 pozytywnych recenzji! Ma niemalże idealną średnią, bo aż 4.9 na 5 gwiazdek. To prawdziwy koci fenomen, dla którego zjeżdżają się turyści nie tylko z Polski.

Gacek żyje od lat w pudle przy ulicy Kaszubskiej w Szczecinie. I jak widać po jego krągłościach, jest syto dokarmiany nie tylko przez tamtejszych mieszkańców. To kociak, który mimo że żyje na wolności, czuje się jak przysłowiowa bułka w maśle. I nic dziwnego, w końcu serwis informacyjny wSzczecinie.pl określił go jako Król ulicy Kaszubskiej.

kot
Źródło: wSzczecinie / YouTube.com

Przyciąga nawet zagranicznych turystów

Kariera Gacka zaczęła nabierać tempa w 2020r. – wtedy właśnie zauważono, że kot zaczął przyciągać wielbicieli. Nie tylko lokalnych, ale też z sąsiednich Niemiec. Wszystko za sprawą opublikowanego wideo, które obecnie ma już 4,5 mln wyświetleń. Od tego momentu popularność Gacka nieustannie rośnie. Do tego stopnia, że przyciąga on turystów również z zagranicy. Ludzie są zdolni jechać z naprawdę daleka, aby go zobaczyć!

Warto było jechać trzy godziny, żeby poczuć się przez niego ignorowanym. Polecam. – napisał żartobliwie jeden z gości.

Przyleciałam z Oslo z przesiadką w Gdańsku, żeby zobaczyć Gacka. Zgodnie z oczekiwaniami nie zwrócił na mnie uwagi, co sprawiło, że całe doświadczenie było zabawne. – czytamy w kolejnej pięciogwiazdkowej recenzji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika (@domsimod)

Nie wszyscy goście byli jednak zadowoleni. Okazuje się, że jak każda gwiazda Gacek ma też swoich antyfanów.

Wolę psy. — czytamy w jednogwiazdkowej recenzji.

Ukradł mi kiełbasę. – pisze ktoś inny.

kot
Źródło: wSzczecinie / YouTube.com

W niektórych komentarzach pojawia się też zaniepokojenie, że Gacek wydaje się mieć nadwagę – być może na skutek smakołyków dostarczanych przez odwiedzających go gości. Miejskie schronisko dla zwierząt zaapelowało, by ludzie go nie dokarmiali!

kot
Źródło: wSzczecinie / YouTube.com

Tabliczka obok jego domu mówi, że jeśli ktoś chce dać Gackowi przekąski, powinien zostawić je w zamkniętym opakowaniu, które następnie otworzy jego opiekun. Dalej jest też napisane, że kot chętnie pozuje do zdjęć, ale ludzie proszeni są nie budzić go i nie głaskać, kiedy śpi.

Zapraszamy wszystkich, którzy będą przejazdem w Szczecinie, do spotkania z jego osobistością – Kotem Gackiem – nie będziecie tego żałować! 🙂

Może Cię zainteresować