×

Kot cudem uniknął eutanazji. To niesamowite, jak podziękował swojej wybawczyni

Henry to kot ze schroniska, którego zdecydowano poddać zabiegowi eutanazji. Na szczęście tak się nie stało, ponieważ w jego obronie stanęli wolontariusze. Co więcej, nie tylko uratowali go od śmierci, ale też wyrazili chęć adopcji niechcianego zwierzaka. Na nagraniu uwieczniono moment, w którym podziękował swojej opiekunce za ratunek.

Kot miał być uśpiony

W wielu krajach stosuje się eutanazję w przypadku przepełnienia schronisk. Kot o imieniu Henry miał być uśpiony. Jednak nie doszło do tego, a wszystko dzięki pracy wolontariuszy i inspektorów organizacji pro-zwierzęcych. Działają oni w obronie niechcianych psów i kotów, przez co zwierzaki mają szansę uniknąć śmiercionośnego zastrzyku.

YouTube

YouTube

Zegar tykał, a kot dla pracowników schroniska nie rokował na przyszłość. Szczególnie, że brakowało chętnych do jego adopcji. To właśnie było powodem, dla którego zarząd schroniska podjął decyzję o jego uśmierceniu.

O kocie dowiedziały się Adelle i Michelle, opiekunki zastępcze współpracujące z organizacją Cat Rescue Newcastle. Obie postanowiły, że nie dopuszczą, aby uśpiono kota. Dlatego zabrały go do swojego mieszkania. Uratowany futrzak nie mógł usiedzieć z radości, a jego urocze podziękowanie swojej bohaterce zostało zarejestrowane przez kamerę.

Na nagraniu widać, że Adelle pozwoliła Henry’emu wędrować w środku samochodu, by ten rozprostował łapy. Kiedy to zrobił, zbliżył pyszczek do twarzy kobiety i zaczął głośno mruczeć.

W momencie, gdy otworzyłam transporter dla kota, Henry wszedł na moje ramię i dał mi najbardziej serdeczny koci pocałunek, jaki kiedykolwiek otrzymałam, odkąd zostałam opiekunką zastępczą. – opowiada jedna z wolontariuszek organizacji Cat Rescue Newcastle.

To naprawdę uroczy gest, który zobaczycie na poniższym nagraniu:

Może Cię zainteresować