×

Kolejne zatrważające zdjęcia z Australii. Widok martwych, spalonych zwierząt łamie serce

Niestety, pożary w Australii nie ustępują od kilku miesięcy. Strażacy każdego dnia stają tam w walce z potężnym żywiołem. Nie są w stanie ugasić całkowicie ognia, który ciągle przybiera na sile. Wzmaga go wysoka temperatura i brak opadów. Rokowania nie są dobre.

Giną ludzie, a przede wszystkim bezbronne zwierzęta

Mówi się, że niektóre gatunki w skutek pożarów wyginęły z Australii już na zawsze. Populacja koali zmniejszyła się niewiarygodnie. Naukowcy uważają już ten gatunek za zagrożony. Na chwilę obecną szacuje się, że śmierć poniosło prawie pół miliarda zwierząt. Ta liczba wprost przeraża i trudno ją sobie zobrazować. Niestety, straty które aktualnie mają miejsce będą nieodwracalne i najbliższe lata zajmie mieszkańcom tego kontynentu powrót do normalności.

Prawdziwe piekło na ziemi. Dzisiaj rano mogliście obejrzeć kilka zdjęć z samego środka żywiołu. Poniżej znajdziecie kolejne zatrważające fotografie.

Fotografie: Imgur

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować