Kategorie WideoZwierzaki

Przed śmiercią gorylka Koko przekazała ludziom bardzo ważną wiadomość

Kiedy niedawno zmarła gorylka o imieniu Koko, wielu ludzi ją opłakiwało. To nie był zwykły zwierzak. Jej umiejętność komunikowania się z ludźmi za pomocą języka migowego przyciągnęła do niej masę osób. Jeszcze przed śmiercią zwierzak przekazał ludziom bardzo ważną wiadomość, a wszystko zostało nagrane.

Gorylka o imieniu Koko opanowała język migowy

Dzięki tej niezwykłej umiejętności, zwierzak stał się bardzo popularny. To jednak jej ogromna empatia uczyniła ją bohaterką dla wielu ludzi. Niektórzy nie mieli pojęcia, w jaki sposób gorylka mogła opanować język migowy. Podczas gdy niektórzy mogą nie wierzyć, że Koko miała wiele do zaoferowania, gorylka miała wiele do powiedzenia w trakcie swojego życia.

Przed śmiercią gorylka Koko przekazała ludziom bardzo ważną wiadomość
Noé ONG / youtube.com

Przed śmiercią Koko podzieliła się z ludźmi ostatnią ważną wiadomością

Słowa zwierzaka dają sporo do myślenia. Koko dała do zrozumienia, że kocha Ziemię, a głupi ludzie stale ją niszczą. Zwierzak chce, żeby ludzie naprawili Ziemię, zanim dojdzie do dalszych szkód. Ta wiadomość jest bardzo ważna!

Oto cała wypowiedź Koko:

„Jestem gorylką. Jestem kwiatami, zwierzakami. Jestem naturą. Koko kocha Ziemię. Ale człowiek głupi, głupi! Koko jest przykro, Koko płacze. Pośpieszcie się! Naprawcie Ziemię! Pomóżcie Ziemi! Szybko! Ochrońcie Ziemię! Natura was widzi. Dziękuję.” – powiedziała Koko.

Wszystko obejrzysz na poniższym filmiku.

 

Wypowiedź Koko poruszyła wielu ludzi

Słowa gorylki w dzisiejszych czasach powinny być dla nas wielką przestrogą. Spójrz tylko, jak bardzo ten zwierzak kocha planetę. Ludzie natomiast nieustannie ją niszczą. To my doprowadziliśmy do nieodwracalnego ocieplenia klimatu i ogromnych zanieczyszczeń. Jeżeli w porę się nie otrząśniemy, może się to źle skończyć. Tak naprawdę nie mamy wiele czasu. Mamy nadzieję, że słowa Koko trafią do każdego.

Przed śmiercią gorylka Koko przekazała ludziom bardzo ważną wiadomość
Noé ONG / youtube.com

Czas na zmiany

Dla każdego powinno być jasne, że zmiany należy wprowadzić natychmiast. Ludzie muszą przestać ignorować stan, do jakiego doprowadziliśmy naszą Ziemię. Każdego roku produkujemy zbyt dużą ilość plastiku, która zabiła już wiele zwierząt. W oceanach i morzach pływa masa śmieci. Nastały zmiany klimatu, które poważnie zagrażają Ziemi. Czas się otrząsnąć! Niektórzy uważają, że samodzielnie nie są w stanie nic zmienić. To nieprawda. Wszystko zaczyna się od jednostki. Każdy z nas ma wpływ na uratowanie naszej planety. W końcu mamy ją tylko jedną!

A ty w jaki sposób dbasz o Ziemię?

Koniecznie podziel się tym w komentarzu. Uświadamiajmy swoich znajomych, rodzinę i dzieci o tym, jak bardzo ważne jest dbanie o środowisko i ratowanie planety. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!

 

 

Fotografie: Noé ONG / youtube.com