Masz problemy ze spaniem? Zaproś psa do swojego łóżka, a wyśpisz się lepiej niż kiedykolwiek!

Jeżeli jesteś kobietą i pozwalasz psu spać w swoim łóżku, to mam dla ciebie dobre wieści. Nie musisz się tego wstydzić, bo twoje postępowanie ma korzystny wpływ na jakość twojego snu. Wszystko wykazały przełomowe badania przeprowadzone przez Canisius College.

Kobiety śpiące z psami wysypiają się lepiej

Według nowych badań, dla kobiet psy są wspaniałymi kompanami do spania. Co więcej, nawet lepszymi niż ludzie lub koty.

Czworonożny towarzysz w łóżku ma również pozytywny wpływ na sen – szybciej zaśniesz, jakość twojego snu będzie lepsza, a rano łatwiej będzie ci wstać. Spanie u boku psa może nawet sprawić, że panie poczują się wygodniej a nawet bezpieczniej niż śpiąc wraz z innym człowiekiem.

Masz problemy ze spaniem? Zaproś psa do swojego łóżka, a wyśpisz się lepiej niż kiedykolwiek!
Udostępnij

Przez tysiące lat ludziom udało się wytworzyć niezwykły związek z psami. Udomowiliśmy je, dzięki czemu one patrzą na nas jak na przywódców. Chcą nas chronić i zrobią dla nas naprawdę wiele. To jednak nie wszystko.

Pomiędzy ludźmi a psami występuje interakcja chemiczna

Czworonogi rzeczywiście odczuwają miłość do swoich opiekunów. Badania wykazały, że gdy psy patrzą w oczy właściciela, ich poziom oksytocyny znacznie wzrasta – o około 130 procent. Oksytocyna to tak zwany hormon miłości i przywiązania.

To samo dotyczy opiekunów – przecież, gdy my patrzymy na swoje zwierzaki, również czujemy ogromną miłość. Według badań, gdy właściciele patrzą na swoje pupile, to poziom ich oksytocyny wzrasta aż o 300 procent!

Ponad połowa ankietowanych kobiet znajduje u swoich psów poczucie komfortu

W badaniach Canisius College wzięły udział 962 dorosłe kobiety. Ponad połowa z nich przyznała, że dzięki swoim czworonogom czują się bezpiecznie i komfortowo. Co więcej, kobiety śpiące w łóżku wraz z psami, wysypiają się znacznie lepiej.

Pies w łóżku jest lepszy niż inny człowiek lub kot

Badania wykazały, że kobiety śpiące z innym człowiekiem lub kotem doświadczały więcej zaburzeń snu niż kobiety śpiące z psami. Takie osoby rano budziły się także mniej wypoczęte.

Masz problemy ze spaniem? Zaproś psa do swojego łóżka, a wyśpisz się lepiej niż kiedykolwiek!
Udostępnij

A co z partnerem?

Podczas wspólnego spania dwie osoby uwalniają tę samą, magiczną substancję chemiczną, ale mimo to większość z nas nie lubi spać obok naszych partnerów.

Zaledwie 13 procent osób podczas spania przytula się do swoich partnerów w łóżku, a aż 63 procent wypycha drugą osobę.

Masz problemy ze spaniem? Zaproś psa do swojego łóżka, a wyśpisz się lepiej niż kiedykolwiek!
Udostępnij

Kobiety mają gorzej

W badaniach przeprowadzonych przez Sleep.org mężczyźni przyznali, że lepiej śpią, gdy obok nich znajduje się partnerka. To nie działa jednak w dwie strony, bo kobiety mają wręcz przeciwnie. Przedstawicielki płci pięknej w większości przyznały, że wolą spać bez partnerów przy boku.

Cóż, może w takim razie zamiast partnera, lepiej udać się w sen wraz z uroczym psem? W końcu dzięki temu możesz lepiej się wyspać!