Kłusownik włamał się do parku narodowego. Został zdeptany przez słonie i zjedzony przez lwy

Kłusownik włamał się do parku narodowego. W wyniku tej niemądrej decyzji stracił życie. Najpierw został zdeptany przez słonie, a następnie zjedzony przez lwy. Została po nim jedynie głowa oraz ubrania. Cały incydent miał miejsce w Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki.

Kłusownik włamał się do parku narodowego

We włamanie było zaangażowanych także czterech innych mężczyzn. Policja zauważyła, jak cały kwartet uciekał z miejsca zdarzenia. Zostali natychmiast zatrzymani. Okazało się, że wszyscy kłusownicy włamali się do parku narodowego, aby zaatakować zagrożonego nosorożca oraz zdobyć jego róg.

Nosorożec
Udostępnij

Za swoją decyzję kłusownik przypłacił życiem

Policjanci przesłuchali czterech zatrzymanych mężczyzn, a oni wyznali im szokującą prawdę. Okazało się, że podczas włamania ich kolega został na śmierć zdeptany przez słonie.

„Przyznali, że słonie były bardzo rozwścieczone. Ruszyły w kierunku jednego z kłusowników, a następnie go zdeptały. Mężczyzna nie miał żadnych szans.”

Co z ciałem kłusownika?

Po dowiedzeniu się o ataku słoni, strażnicy z parku natychmiast wyruszyli w poszukiwania ciała kłusownika. Według zeznań znajdowało się ono na obszarze parku zwanym Crocodile Bridge. Ratownicy szukali ciała za pomocą małego samolotu, ale wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem.

„Szukaliśmy ciała przez cały dzień, ale wszystko na nic. Następnego ranka wznowiliśmy akcję poszukiwawczą. Zapewniliśmy zrozpaczoną rodzinę mężczyzny, że zrobimy wszystko, aby odnaleźć jego ciało.” – mówią ratownicy.

Słonie
Udostępnij

Kłusownik włamał się do parku narodowego – został zdeptany przez słonie, a następnie zjedzony przez lwy

Po kilku dniach ratownikom udało odnaleźć się pozostałości po kłusowniku. Znaleźli jego rozczłonkowaną głowę oraz ubrania. Tylko to po nim zostało. Okazało się, że reszta ciała została zjedzona przez lwy mieszkające na terenie parku narodowego.

„Wchodzenie na teren Parku Narodowego Krugera oraz poruszanie się po nim pieszo nie jest mądrym posunięciem. Na tych terenach znajduje się wiele niebezpieczeństw, a ten incydent jest tego wyraźnym dowodem.

Było mi bardzo przykro, gdy córki zmarłego mężczyzny opłakiwały stratę ojca. Co gorsza udało im się odzyskać bardzo niewiele z jego szczątków.

Łączę się w bólu z rodziną mężczyzny, a także dziękuję grupie poszukiwawczej za wysiłek związany z poszukiwaniem ciała.” – mówi Glenn Phillips, dyrektor zarządzający Parku Narodowego Krugera.

Lwy
Udostępnij

To nie pierwszy taki incydent

W ubiegłym roku trzech kłusowników zostało zjedzonych przez lwy, po tym jak włamali się do Rezerwatu Game Sibuya. Zostały po nich jedynie buty.

Zobacz także: Trzej kłusownicy zjedzenie przez lwy. Włamali się do rezerwatu, aby zabić nosorożce

Nosorożec
Udostępnij

Róg nosorożca cennym łupem dla kłusowników

W związku z tym, że na świecie jest coraz mniej nosorożców, ich rogi stają się dla kłusowników bardzo cenne. Niektórzy wierzą, że mają one właściwości zdrowotne i są w stanie wyleczyć wiele chorób. Na nielegalnych aukcjach ceny za taki róg są naprawdę wysokie.

Weterynarze często odcinają nosorożcom rogi, aby uchronić je przed śmiercią z rąk kłusowników.

Należy pamiętać, że zabijanie nosorożców afrykańskich jest nielegalne, a robiąc to kłusownicy łamią prawo i mogą zostać za to surowo ukarani.