×

Kłusownicy włamali się do rezerwatu, aby zabić nosorożce. Wszyscy zostali zjedzeni przez lwy

Gang kłusowników włamała się do rezerwatu w południowej Afryce, aby polować na nosorożce. Wszystko nie skończyło się dobrze, ponieważ zostali zaatakowani i zjedzeni przez grupę głodnych lwów. Uważa się, że zginęło co najmniej trzech myśliwych. Wszystko miało miejsce w Rezerwacie Game Sibuya w pobliżu Kenton-on-Sea we Wschodniej Prowincji Południowej Afryki.

Na terenie rezerwatu znaleziono jedną głowę oraz wiele innych zakrwawionych części ciała

Oprócz tego odnaleziono trzy pary butów, co wskazuje na to, że zginęło trzech kłusowników.

Sibuya Game Reserve

Sibuya Game Reserve

Pracownicy rezerwatu znaleźli również strzelby myśliwskie z tłumikami, noże oraz topory używane przez kłusowników do odcinania rogów nosorożców

Na miejsce natychmiast wezwano śmigłowiec, w celu odnalezienia potencjalnej reszty kłusowników, ale do tej pory nikt nie natknął się na żadne ślady.

Sibuya Game Reserve

Sibuya Game Reserve

„Znaleźliśmy wiele części ludzkiego ciała oraz trzy pary butów, co sugeruje, że lwy zjadły co najmniej trzech kłusowników. Nasz rezerwat jest jednak pokryty gęstymi krzakami, więc tak naprawdę mogło być ich więcej. Ci mężczyźni wkradli się na teren rezerwatu i byli uzbrojeni w karabiny myśliwskie i topory. Mieli też zapas jedzenia, które miało im starczyć na kilka dni. To oczywiste, że przyszli tutaj po to, aby zabić wszystkie nasze nosorożce. Lwy są jednak świetnymi obserwatorami i opiekunami, a więc kłusownicy stali się ich posiłkiem. Z dzikimi zwierzętami nie ma żartów.” – przyznał Nick Fox, właściciel rezerwatu.

Sibuya Game Reserve

Sibuya Game Reserve

„Podczas gdy jesteśmy smutni z powodu jakiejkolwiek utraty życia, ci kłusownicy przybyli tutaj, aby zabić nasze zwierzęta, a to wysyła bardzo jasną wiadomość do innych kłusowników, że to nie zawsze oni będą zwycięzcami.”

Rezerwar Sibuya Game jest jednym z najpopularniejszych na Przylądku Wschodnim i odwiedza go wielu turystów

Oprócz nosorożców i lwów to miejsce stanowi również dom dla słoni, bawołów i lampartów.

W 2016 roku rezerwat stracił trzy nosorożce z rąk kłusowników.

Zwierzaki zostały zabite dla swoich rogów. Tym razem jednak kłusownicy nie mieli szczęścia, ponieważ stanęli na drodze lwów.

„Lwy mogły zjeść więcej z nich, ale na razie trudno nam to stwierdzić, ponieważ obszar ten jest pokryty gęstymi krzakami. Jak na razie możemy być pewni, że zginęło trzech kłusowników.”

Sibuya Game Reserve

Sibuya Game Reserve

Szczątki ciał kłusowników znaleziono w obozie lwów

„Nie znamy ich tożsamości, ale broń palna została już zabrana przez policję i zostanie wysłana do laboratorium balistycznego, aby sprawdzić, czy wcześniej wykorzystywano ją do kłusownictwa.” – przyznała rzeczniczka policji.

Kłusownictwo stanowi duży problem na Przylądku Wschodnim

W tym roku kłusownicy zabili już 9 nosorożców. Wszystko po to, aby uzyskać ich cenne rogi. Należy jednak pamiętać, że z dziką zwierzyną nie ma żartów!

Sibuya Game reserve

Sibuya Game reserve

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować