Kategorie Psy

Przerażające zdjęcie psiej łapki. Zostało udostępnione już ponad 16 000 razy

Po Internecie krąży przerażające zdjęcie, które pokazuje psią łapkę z ogromną ilością kleszczy. Post został już udostępniony przez tysiące użytkowników Facebooka. Ludzie w ten sposób chcą ostrzec innych właścicieli czworonogów. Nie zapominaj i sprawdzaj łapki swojego psa po każdym spacerze!

Podczas gdy większość właścicieli psów jest świadoma niebezpieczeństwa związanego z kleszczami, musisz pamiętać, że te pasożyty mogą ukrywać się w najmniejszych zakamarkach. Sam wiesz, że stosując preparaty przeciw kleszczą, nie zawsze ma się 100 procentową pewność i ochronę.

Przerażające zdjęcie psiej łapki. Zostało udostępnione już ponad 16 000 razy
Facebook/Sportsmans Hub

Tysiące ludzi zareagowało na zdjęcie z dużym niesmakiem:

Kiedy to zobaczyłem, od razu obudziłem swoje psy i zacząłem oglądać ich łapy. Te pasożyty są okropne. Po tylu latach nigdy nie pomyślałem, że mogą ukrywać się nawet w między opuszkami! – skomentował jeden z użytkowników

Dokładnie sprawdzaj swojego psa po każdym spacerze!

Kleszcze mogą powodować groźne choroby zarówno u zwierząt jak i u ludzi. Ważne jest również ich bezpieczne i skuteczne usuwanie. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego pasożyta jest chwycenie go za pomocą pęsety jak najbliżej skóry psa i wyjęcie go jednym, precyzyjnym ruchem. Jeśli sam boisz się tego zrobić, bezzwłocznie pojedź do weterynarza. Tam otrzymasz niezbędną pomoc. Ale pamiętaj, że czas jest kluczowy. Im kleszcz jest dłużej w skórze tym większe niebezpieczeństwo dla Twojego pupila.

Fotografie: Facebook/Sportsmans Hub