Kategorie DzikieNewsyWzruszająceZwierzaki

Kilka dni po cesarce, szympansica w końcu widzi swoje dziecko. To niezwykłe, co nagrały kamery

Narodziny to piękny moment. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt, które również odczuwają emocje z tym związane. Pewna szympansica była bardzo przejęta, kiedy po raz pierwszy zobaczyła swoje dziecko. Niestety była przerażona, ponieważ myślała, że maleństwo nie przeżyło porodu. Jej poród był trudny i w wyniku komplikacji trzeba było zrobić cesarskie cięcie. Jej dziecko przebywało potem w specjalnym inkubatorze. Kiedy matka zobaczyła, że jej maleństwu jednak nic nie grozi, odetchnęła z ulgą.

Szympansica była mocno przejęta porodem

Mahale to szympansica, która na co dzień mieszka w ZOO w hrabstwie Sedgwick, w amerykańskim stanie Kansas. Chociaż jej ciąża początkowo przebiegała poprawnie, okazało się, że weterynarze będą musieli dokonać cesarskiego cięcia. Niestety w wyniku tego jej młode miało problemy z oddychaniem i wymagało hospitalizacji w klinice weterynaryjnej przynależącej do placówki. Początkowo szympansica myślała, że jej młode nie przeżyło porodu i była tym wstrząśnięta, dopiero później zdała sobie sprawę, co się dzieję.

szympansica
YouTube

Jej dziecko przebywało w inkubatorze dwa dni. Po wybudzeniu Mahale z narkozy, była ona bardzo zaniepokojona nieobecnością malucha, który jeszcze niedawno był w jej brzuchu. Była wyraźnie osowiała i bez celu krążyła po pomieszczeniu, w którym przebywała. Po upływie czasu, matkę wpuszczono do pokoju, gdzie przebywało jej młode. Ten wzruszający moment zarejestrowały wcześniej przygotowane kamery. Początkowo matka nie zdawała sobie sprawy, że pośród ułożonych koców znajduje się jej dziecko, ale po chwili dociera do niej, co tak naprawdę widzi. Maluch także wiedział, że w pomieszczeniu znajduje się jego mama, ponieważ wyciąga w jej stronę łapkę.

Jak widzimy na nagraniu, szympansica szybko podbiega do swojego dziecka, wydając przy tym dźwięki radości. Bierze Kuchezę, bo takie imię otrzymał maluch, na ręce i mocno tuli do siebie. Szczęśliwa mama nie wypuściła malucha z ramion przez kolejne dwa dni. To naprawdę uroczy widok!