Kategorie Ptaki

Poznań: Kierowca audi celowo rozjechał rodzinę kaczek. Trzy kaczątka poniosły śmierć

Każde żywe stworzenie zasługuje na szacunek. Gdyby każdy człowiek wyznawał w życiu taką zasadę, do tej tragedii nigdy by nie doszło. Niestety – ta historia miała miejsce naprawdę, w Poznaniu w województwie wielkopolskim. Pewien kierowca samochodu marki Audi bez skrupułów rozjechał rodzinę kaczek, a co więcej – on zrobił to celowo. Trzy kaczątka poniosły śmierć w wyniku obrażeń.

Kierowca z Poznania celowo wjechał w rodzinę kaczek

Pani Angelika opisała dramatyczną sytuację w mediach społecznościowych. Na własne oczy widziała, jak rodzina kaczek maszerowała ulicą, a nadjeżdżający kierowca celowo je rozjechał. W wyniku obrażeń trzy kaczątka poniosły śmierć. Dwa pozostałe przeżyły, a ich mama gdzieś zniknęła – najprawdopodobniej jest ranna.

Zabiłeś trzy kaczuszki. Specjalnie dodałeś gazu! – napisała pani Angelika na swoim Facebooku.

Poznań: Kierowca audi celowo rozjechał rodzinę kaczek. Trzy kaczątka poniosły śmierć
Zdjęcie poglądowe

Chcą pociągnięcia do odpowiedzialności

Kierowca Audi wykazał się szczególnym okrucieństwem, celowo wjeżdżając w niczemu niewinne kaczki. Sprawa zbulwersowała Internautów oraz obrońców praw zwierząt. Stowarzyszenie Otwarte Ramiona chce, aby sprawca został pociągnięty do odpowiedzialności, dlatego złożono już do prokuratury wniosek o popełnieniu przestępstwa. Mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Naszą obawę budzi fakt, że pozostawienie kierowcy bezkarnego, może go skłonić do powtórzenia podobnego zachowania w przyszłości. – przyznała Malwina Malinowska ze Stowarzyszenia Otwarte Ramiona w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Mamy nadzieję, że sprawca jak najszybciej zostanie ukarany!

 

*miniaturka ma charakter poglądowy