×

Leśna kamera zarejestrowała niezwykły materiał z udziałem dwóch niedźwiedzi. „Wyjątkowy filmik”

Wzdłuż szlaków w bujnych lasach północnego stanu Utah można znaleźć metalowe wanny wypełnione wodą źródlaną dla turystów, którzy chcą się napić. Ostatnio foto-pułapka, ukryta w pobliżu jednej z takich wanien, ujawniła jednak nietypową parę, która w ciekawy sposób postanowiła wykorzystać orzeźwiającą wodę.

Kamery rejestrujące życie dzikich zwierząt

Denise M. Peterson, która prowadzi organizację Utah Mountain Lion Conservation, pomogła rozmieścić kamery na dzikim terenie w stanie Utah, w nadziei na zarejestrowanie ciekawych materiałów ukazujących życie lokalnych zwierząt. Kamery są głównie przeznaczone do nagrywania dzikich kotów, ale często rejestrują też niedźwiedzie i inne stworzenia, które mieszkają w lesie.

Nietypowe nagranie

I chociaż Denise M. Peterson widziała już wiele niedźwiedzi nagranych przez te kamery, to jeden filmik był wyjątkowy i inny niż wszystkie.

Ten był wyjątkowy! Wiedziałam, że w okolicy są niedźwiedzie, bo je tam wytropiłam, ale nie spodziewałam się młodego. To wideo dosłownie rozjaśniło mój dzień. – przyznała Denise M. Peterson.

Niesamowity filmik możesz obejrzeć tutaj:

Czas na relaks

Jakby rozkoszując się po długim, ciężkim dniu, niedźwiedzica z zadowoleniem siada w wannie, ciesząc się chwilą relaksu. Tymczasem jej ciekawskie dziecko, chcąc być jak mama, także próbuje wskoczyć do środka.

Za każdym razem, gdy oglądam ten filmik, wciąż się uśmiecham! Uwielbiam ich niewinność i żartobliwość. – powiedziała Denise M. Peterson.

Ostatecznie, maluszek nigdy nie trafia do wanny, ale mimo wszystko i tak świetnie się bawił. A jego mama… cóż, z pewnością pasowało jej to, że ma wannę tylko dla siebie!

Na szczęście dla Denise, uroczy duet zostawił jej kamerę w większości bez szwanku.

Bardzo się cieszę, że nie zadzierali zbytnio z kamerą. Niedźwiedzie są znane z tego, że lubią bawić się foto-pułapkami. – dodała Denise M. Peterson.

Pod koniec filmu mama niedźwiedź wyskakuje z wanny i ucieka w kierunku kolejnego celu, a jej lojalne dziecko biegnie tuż za nią. Wygląda na to, że po orzeźwiającej kąpieli, ta słodka, dwuosobowa rodzina była gotowa na kolejną przygodę!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować