Kategorie NewsyPsyWzruszające

Sparaliżowana 6-latka poznaje swojego psa opiekuna. Magiczny moment po straszliwych tygodniach

Już w pierwszej chwili, gdy sparaliżowana dziewczyna poznała swojego przyszłego psa przewodnika, połączyła ją z nim niesamowita przyjaźń. Golden retriever o imieniu Juliet właśnie kończy specjalne szkolenie, po którym labrador będzie mógł dołączyć do 6-letniej, sparaliżowanej dziewczynki.

Pies opiekun

Memphis Rose Hamman została sparaliżowana w wyniku niedawnego wypadku samochodowego i obecnie jest leczona w St. Mary’s Medical Center na Florydzie. Kiedy 6-latka po raz pierwszy spotkała Juliet 27 lipca, szczeniaczek od razu wskoczył na jej kolana po czym zaczął ją lizać i przytulać się. Matka Memphis Rose, Gayrene Meade jest bardzo szczęśliwa, że córka znalazła nowego przyjaciela.

Moja córka jest wielką miłośniczką psów i marzy o tym, aby w przyszłości zostać weterynarzem. Gdy ​​spotkała Juliet, była taka radosna i uśmiechała się bardziej niż kiedykolwiek. To był dla mnie magiczny moment po tych kilku, strasznych tygodniach.

Sparaliżowana 6-latka poznaje swojego psa opiekuna. Magiczny moment po straszliwych tygodniach

Pomocnik i towarzysz

W wyniku poważnego wypadku samochodowego zmarł wujek 6-latki, a dziewczynka została ciężko ranna. Jej płuco zostało przebite i uległa paraliżowi. Według medyków szanse na powrót do pełnej sprawności są niestety niewielkie. Pies przewodnik będzie pomagał 6-latce na co dzień, przynosząc jej poszczególne przedmioty. Będzie dla niej także sporym wsparciem psychicznym i powodem do radości.

Sparaliżowana 6-latka poznaje swojego psa opiekuna. Magiczny moment po straszliwych tygodniach

Prezent od fundacji

Memphis Rose pomimo wszystkich przeciwności losu wciąż pozostaje pogodną dziewczynką. Golden retriever jest prezentem od Fundacji Chasin A Dream Foundation, która specjalizuje się w pomocy ciężko chorym dzieciom. Juliet będzie teraz kontynuować szkolenie z wykwalifikowanym trenerem psów. Trening potrwa rok, ale na szczęście dziewczynka będzie mogła w tym czasie spotykać się z pieskiem.

Sparaliżowana 6-latka poznaje swojego psa opiekuna. Magiczny moment po straszliwych tygodniach

Kolejny etap leczenia

W połowie września Memphis Rose i jej matka Meade wrócą na Florydę i spędzą w szpitalu tydzień. Wówczas dowiedzą się, jak będzie wyglądała dalsza część terapii dziewczynki i jakie leki będą jej teraz potrzebne. Będą musiały także znaleźć nowy parterowy dom, który będzie przystosowany do wózka inwalidzkiego Memphis Rose i będzie posiadał duże podwórko.

Sparaliżowana 6-latka poznaje swojego psa opiekuna. Magiczny moment po straszliwych tygodniachSparaliżowana 6-latka poznaje swojego psa opiekuna. Magiczny moment po straszliwych tygodniachSparaliżowana 6-latka poznaje swojego psa opiekuna. Magiczny moment po straszliwych tygodniach
Źródła: 9gag.com
Fotografie: Imgur