×

Jej pies zaczął się bardzo dziwnie zachowywać. Kiedy odkryła powód, szybko uciekła z łazienki

Pół roku temu Poppy Yang z Tajwanu uratowała bezpańskiego szczeniaka o imieniu Twenty. Nie miała jednak pojęcia, że pewnego dnia ten mały czworonóg ostrzeże ją przed niebezpieczeństwem. Tak właśnie się stało.

W ostatni wtorek Twenty zaczął się wyjątkowo dziwnie zachowywać.

„We wtorek wróciłam do domu o 23.00. Chciałam pobawić się z Twenty. Około godziny 23.30 on zaczął biegać tam i z powrotem oraz szczekać. To nie było normalne.” – opowiada Poppy.

Poppy postanowiła wziąć prysznic. Twenty miał jednak inne plany.

„Twenty szczekał dalej. Był bardzo strapiony. Bardzo chciał, żebym wyszła z łazienki. Tak też zrobiłam.”

Poppy została zmuszona do wstrzymania kąpieli i opuszczenia łazienki. Kilka minut później nastąpiło trzęsienie ziemi o sile 6,4 w Skali Richtera.

https://www.facebook.com/nytimes/posts/10151479507199999

Na szczęście, gdy trzęsąca ziemia uspokoiła się, budynek Poppy wciąż stał. Liczne przedmioty w jej domu spadły z półek, ale szkody po trzęsieniu wydawały się stosunkowo niewielkie.

Po wszystkim Poppy weszła do łazienki – tego miejsca, w którym by była, gdyby nie jej pies.

Szklane drzwi w łazience zbiły się, a w pomieszczeniu znajdowało się pełno kawałków szkła. Gdyby nie Twenty, nie wiadomo jakby się to skończyło.

„Gdybym została wtedy w łazience, prawdopodobnie byłabym teraz poważnie ranna. Całe szczęście, że Twenty mnie ostrzegł. Ludzie mówią, że zwierzęta mają zdolność przewidywania niektórych rzeczy i wygląda na to, że to prawda.” – przyznała Poppy.

Pogląd, że zwierzęta mogą wykryć trzęsienia ziemi zanim nadejdą, pochodzi sprzed stuleci, ale zjawisko to wciąż jest tajemnicą. Niektórzy uważają, że ostry zmysł słuchu psów może pozwolić im wyczuć dźwięki lub wibracje poprzedzające trzęsienie ziemi, które jest niedostrzegalne dla ludzi.

„Jestem wdzięczna, że Twenty mnie wtedy ostrzegł. Będziemy żyć razem na zawsze, dopóki nie zostaniemy rozdzieleni śmiercią. To najlepszy sposób, abyśmy mogli sobie wzajemnie podziękować.” – dodała Poppy.

Może Cię zainteresować