Kategorie KotyPorady

Jak ochłodzić kota w upały? Oto skuteczne sposoby, aby ulżyć futrzakowi

Jak ochłodzić kota w upały? To pytanie zadaje sobie teraz bardzo wielu właścicieli uroczych mruczków. Podczas wysokich temperatur kotom jest trudniej niż nam, ponieważ nie pocą się przez całe swoje ciało. Właśnie dlatego musimy zapewnić im szczególną opiekę w czasie gorączek. Przewiń poniżej, aby dowiedzieć się jak ochłodzić kota w upały.

Kot
Źródło: pxhere.com

Jak ochłodzić kota w upały? Oto skuteczne sposoby:

  • KOSTKI LODU

Dodaj zamrożone kostki do miski z wodą twojego kota, a dzięki temu się schłodzi. Jeśli niechętnie pije wodę, możesz też zamrozić bulion w kostkarce, a następnie podać futrzakowi. To będzie super przekąska podczas gorących dni! Dobrym pomysłem będzie również zamrożenie małej butelki z wodą, a następnie umiejscowienie jej blisko legowiska kota.

  • MATA CHŁODZĄCA

Jeśli zastanawiasz się, jak ochłodzić kota w upały, koniecznie pomyśl o zakupie maty chłodzącej. Ten gadżet jest wspaniałym rozwiązaniem na schłodzenie mruczka w czasie wysokich temperatur. Nie trzeba jej wkładać do zamrażarki ani lodówki – mata działa pod wpływem nacisku ciała kota. Gdy futrzak się na niej położy, mata chłodzi go oraz orzeźwia. Maty chłodzące dostępne są w różnych rozmiarach – zdecydowanie warto zainwestować w ten gadżet.

Jak ochłodzić kota w upały
Źródło: aliexpress.com
  • AKCESORIA CHŁODZĄCE DLA KOTA

Oprócz maty dostępne są również inne akcesoria chłodzące dla kotów: specjalne kamizelki, miski, a także zabawki. Ich zadaniem jest schłodzenie mruczka. Warto pomyśleć o ich zakupie, ponieważ ułatwiają kotom życie podczas upałów.

Jak ochłodzić kota w upały
Źródło: aliexpress.com
  • CHŁODNY RĘCZNIK

Jeśli nie masz kamizelki chłodzącej, możesz też wykorzystać do tego mokry ręcznik. W tym celu zwilż ręcznik zimną wodą, a następnie delikatnie potrzyj nim ciało kota. Dzięki temu twój futrzak się schłodzi.

  • ZAPEWNIJ KOTU STAŁY DOSTĘP DO ŚWIEŻEJ I ZIMNEJ WODY

Wysokie temperatury wzmagają pragnienie. Pamiętaj, aby twój kociak zawsze miał dostęp do świeżej i zimnej wody. Dzięki niej może także się schłodzić.

  • NIE STRZYŻ KOTA NA KRÓTKO

Jak ochłodzić kota w upały? Z pewnością nie należy strzyc sierści kota na krótko. Długie futerko kota działa bowiem jak styropian – podczas zimy ogrzewa mruczka, a podczas lata chłodzi. Kot ostrzyżony na krótko jest bardziej narażony na szkodliwe promieniowanie UV. Zamiast strzyżenia kota powinno się regularnie wyczesywać.

  • NIE ZOSTAWIAJ KOTA W SAMOCHODZIE

Każdego roku zastraszająca ilość zwierząt umiera w zaparkowanych samochodach z powodu udaru słonecznego i wycieńczenia. W samochodzie temperatura wzrasta w zastraszająco szybkim tempie i zwierzak dosłownie zaczyna się gotować w takich warunkach. Nie pozwól, by twój pupil cierpiał. Ponad to jeśli zauważysz zwierzę pozostawione w samochodzie, koniecznie powiadom o tym władze.

Zobacz także: Zostawił jajko w rozgrzanym aucie. To najlepszy dowód na to, dlaczego nie wolno zostawiać w nim psa

Tagi