Kategorie Newsy

Chłopak od lat znęcał się nad nią fizycznie. Ale kiedy podniósł rękę na jej psa, zrobiła coś niesamowitego

Według statystyk National Coalition Against Domestic Violence, kobiety są napadane i bite średnio, co 9 sekund. Wiele z ofiar tego typu przestępstw posiada zwierzęta, które również są narażone na atak ze strony napastnika.

Bohaterka wpisu, Amanda, zna ból i traumę związaną z przemocą domową z własnego doświadczenia. Kilka lat temu kobieta była zaangażowana w toksyczny związek z chłopakiem, który ją ciągle kontrolował, a zbiegiem czasu zaczął bić.

Amanda zaczęła chodzić ze swoim oprawcą jeszcze jako nastolatka. W trakcie związku, jej partner zmusił ją do zdystansowania się od bliskich jej sercu osób. Następnym krokiem była przemoc fizyczna. Chłopak Amandy był bezlitosny, a sama kobieta mówi, że była dla niego osobistym „workiem treningowym”.

Trzy lata temu zgłosiła się na ochotnika, aby pomóc w opiece nad porzuconymi szczeniakami rasy husky. Od pierwszej chwili kobieta poczuła szczególnie silną więź z jednym z piesków, który otrzymał imię Kyro. Po tym jak zwierzę zamieszkało pod jednym dachem z Amandą, w jej życiu pojawiła się nadzieja. Kyro stał się jedynym źródłem szczęścia w życiu kobiety i potrafił sprawić, że na jej twarzy pojawiał się uśmiech. Przy boku wiernego towarzysza czuła się bezpieczna, choć ciągle tkwiła w toksycznej relacji z chłopakiem.

Pewnego dnia chłopak Amandy w gwałtownym przypływie gniewu, znów zaczął się awanturować, jednak tym razem postanowił znęcać się nad biednym Kyro. Wtedy Amanda nie wytrzymała.

husky-kyro-ratuje-swoja-pania-1

Przez wiele lat, tkwiła w toksycznym związku. Była bita i podobnie jak wiele innych ofiar przemocy domowej, bała się odejść.

husky-kyro-ratuje-swoja-pania-2

Przygarnęła pod swój dach bezdomnego szczeniaka rasy Husky, o imieniu Kyro. Natychmiast połączyła ich niezwykła więź.

Kyro stał się bezpieczną przystanią dla Amandy, gdy jej chłopak chciał nadużywać przemocy.

husky-kyro-ratuje-swoja-pania-3

Ale pewnego dnia, mężczyzna zaczął znęcać się nad Kyro. To był pierwszy raz, gdy pies, a nie Amanda, ucierpiał fizycznie z rąk chłopaka.

husky-kyro-ratuje-swoja-pania-4

Kobieta z Kyro u boku, znalazła siłę do zakończenia toksycznego związku. Duet rozpoczął wspólne przygody na Wybrzeżu Północno-Zachodnim.

Wkrótce Amanda zdała sobie sprawę, że robienie zdjęć w trakcie swoich podróży, a konkretnie zdjęć Kyro, stało się jej pasją.

husky-kyro-ratuje-swoja-pania-5

Ich przygody okazały się dla Amandy najlepszym lekarstwem w trudnym okresie życia. A jeśli chodzi o Kyro – wyrósł na wspaniałego psa i stał się głównym przedmiotem pracy swojej opiekunki.

„Do dziś, kiedy patrzę w jego duże niebieskie oczy, wiem, że on zdaje sobie sprawę, że uratowaliśmy się nawzajem.”

Amanda korzysta teraz z mediów społecznościowych w celu utrzymania kontaktów z fanami oraz bliskimi, z którymi dzieli się informacjami odnośnie wspólnych podróży z psiakiem.

husky-kyro-ratuje-swoja-pania-6

Jej inspirująca opowieść szerzy przesłanie nadziei dla innych, którzy cierpią z powodu przemocy w rodzinie.

Źródło: littlethings.com | Fotografie: kiro7.com, facebook.com