Kategorie Psy

10 najbardziej wzruszających filmów z psami w roli głównej

Filmy z psami mają niezwykłą moc – potrafią wywoływać u widzów szereg emocji od śmiechu aż po łzy. Jeśli jesteś miłośnikiem psów, to znajdujesz się w idealnym miejscu. Tym razem przygotowałam dla Ciebie listę 10 poruszających filmów, po których obejrzeniu będziesz chciał natychmiast wyściskać swojego pupila. Najpierw jednak ostrzegam – lepiej zaopatrz się w chusteczki, bo te filmy z psami to prawdziwe wyciskacze łez!

Filmy z psami
Źródło: var123.com

Filmy z psami – 10 największych wyciskaczy łez:

#1 „Był sobie pies”

Po odejściu z tego świata, pies o imieniu Bailey niespodziewanie odradza się ponownie w kolejnym wcieleniu. Obudził się w zupełnie nowym ciele i pamiętał wszystko, co działo się w jego poprzednim życiu. Czworonóg zaczyna zastanawiać się, o co chodzi w tej całej podróży. „Był sobie pies” to poruszająca opowieść, w której doświadczysz zarówno łez radości jak i smutku.

#2 „Marley i ja”

Chcąc zaspokoić instynkt macierzyński żony, niedojrzały do ojcostwa John kupuje psa. Labrador o imieniu Marley odmienił życie małżonków – wniósł masę miłości, ale był też hałaśliwy i nieposłuszny. Wraz z powiększeniem się rodziny, czworonóg udowadnia jednak jak bliska może być więź pomiędzy człowiekiem a psem. „Marley i ja” to poruszająca i zabawna opowieść z życia wzięta.

#3 „Niezwykła podróż”

„Niezwykła podróż” to powieść o dwóch psach i kocie. Ich opiekunowie wyjeżdżają na wakacje, a na ten czas zostawiają zwierzaki pod opieką przyjaciela. Zdezorientowanie i załamane futrzaki myślą, że zostały opuszczone na dobre, a więc wyruszają w długą podróż powrotną do domu przez zdradliwą pustynię Kalifornii. W obliczu wielu zagrożeń w końcu odnajdują drogę i ponownie spotykają swoich ukochanych ludzi.

#4 „Turner i Hooch”

Tom Hanks wcielił się w rolę detektywa Scotta Turnera, którego pedantyczne i uporządkowane życie legło w gruzach, gdy został zmuszony do zaopiekowania się psem swojego zmarłego przyjaciela. Mężczyzna został zamordowany, a jedynym świadkiem zdarzenia jest właśnie Hooch – duży, wiecznie śliniący się mastiff.

Niezwykła para bohaterów całkowicie się od siebie różni, ale mimo to odkrywa zupełnie nieznane do tej pory pokłady miłości i oddania. „Turner i Hooch” to wspaniała komedia, która wzruszy i rozbawi każde wrażliwe serce.

#5 „Mój przyjaciel Hachiko”

Profesor muzyki Parker Wilson codziennie podróżuje do pracy pociągiem. Któregoś wieczora zauważa na stacji szczeniaka pozostawionego bez opieki. Wbrew zdaniu żony mężczyzna postanawia tymczasowo zająć się psem, dopóki nie znajdzie dla niego nowego opiekuna.

Poszukiwania są jednak bezowocne, a z czasem nawet żona profesora zaczyna dostrzegać niezwykłą więź, która rodzi się pomiędzy Parkerem i Hachiko. Wierny pies codziennie odprowadza swojego pana na stację kolejową, a także go z niej odbiera. Nadchodzi jednak dzień, kiedy profesor nie wraca z pracy.

Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Pies Hachikō urodził się 10 listopada 1923 r. w Ōdate. Jego pan był profesorem na wydziale rolnictwa w Uniwersytecie Tokijskim. Pies codziennie odprowadzał go na stację i czekał na powrót. Kiedy mężczyzna zmarł na miejscu pracy, Hachikō czekał przez następne 10 lat na jego powrót. Hachikō umarł 8 marca 1935 roku na robaczycę serca i płuc.

#6 „Żółte psisko”

Film oparty jest na książce Freda Gipsona. Akcja ma miejsce w Teksasie pod koniec XIX wieku. Jej bohaterami są członkowie rodziny Coats’ów.
Podczas nieobecności ojca rodziny, w gospodarstwie pojawia się starszy pies. Początkowo starszy z synów próbuje go przepłoszyć, jednak młodszy się z nim zaprzyjaźnia. Wkrótce lojalny czworonóg zjednuje sobie całą rodzinę. Niestety pewnego dnia dochodzi do wielkiej tragedii.

#7 „Mój przyjaciel, Skip”

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Akcja rozgrywa się w USA, we wczesnych latach 40. XX wieku. Willie ma 9 lat – jest nieśmiały, niski i delikatny. Przez swoje cechy chłopiec często pada ofiarą żartów i docinek rówieśników. Na 9. urodziny chłopiec dostaje pieska, który staje się jego najlepszym przyjacielem i pomaga zdobyć mu nowych przyjaciół.

#8 „Shiloh. Psie łzy”

Marty przygarnia psa, który jest bardzo źle traktowany przez swojego pana. Nadaje mu imię Shiloh. Właściciel czworonoga żąda jednak zwrotu zwierzaka. Pies nie może dłużej znieść okrutnego traktowania i ponownie ucieka od okrutnego mężczyzny. Marty ukrywa czworonoga w pobliżu domu, jednak wkrótce tajemnica wychodzi na jaw. W obronie chłopca stają przyjaciele oraz rodzina. Wzruszający film uczy miłości, lojalności i szacunku.

#9 „Dzięki tobie, Winn-Dixie”

W życiu 10-letniej Opal nastąpiło wiele dramatycznych zmian. Jako 3-latka dziewczynka została opuszczona przez matkę. Teraz czeka ją przeprowadzka na Florydę do ojca, który jest pastorem w małym miasteczku. Zamknięty w sobie mężczyzna nie ma doświadczenia z dziećmi, przez co Opal czuje się samotna.

Wszystko się zmienia, gdy w życiu dziewczynki pojawia się bezdomny pies. Opal przygarnia go i nadaje mu imię Winn-Dixie. Dzięki nowemu towarzyszowi dziewczynka przekonuje się, że miasteczko jest pełne niezwykłych, a nawet przyjaznych jej postaci. Wkrótce dziewczynka buduje także więź ze swoim ojcem. To poruszający film, którego możesz obejrzeć wraz ze swoim najlepszym przyjacielem!

#10 „Tam, gdzie rośnie czerwona paproć”

Film opowiada o Billym, który marzy o posiadaniu psa gończego. Dziadek chłopca uświadomił mu, że powinien dążyć do celu, a na pewno uda mu się go osiągnąć. Aby zarobić pieniądze na zakup czworonoga, chłopak zaczął pracować. Dzięki temu po dwóch latach zebrał potrzebną kwotę i stał się opiekunem dwóch psów – Dana i Ann. Billy zaczął trenować czworonogi, aby móc wystartować w konkursie dla psów gończych. Film powstał w 1974 roku i możesz nie pamiętać dokładnego zakończenia tej historii. Jedno jest pewne – ciężko jest powstrzymać wtedy łzy.

Te filmy z psami są naprawdę poruszające. Koniecznie daj znać, który jest twoim faworytem!

Zobacz także: Te poruszające słowa wyjaśniają, dlaczego psy żyją znacznie krócej niż ludzie

 

 

Tagi