Kategorie GryzonieWideo

Przerażający eksperyment. Zszyli ze sobą dwie myszy i celowo zarazili je infekcją

University of Virginia (UVA) w ostatnim czasie przeprowadził okrutny eksperyment. Naukowcy zszyli ze sobą parę myszy, a następnie celowo zarażono je infekcją, która prowadziła do powolnej i bolesnej śmierci.

Jak doniesiono w niedawno opublikowanym artykule, naukowcy z UVA chirurgicznie połączyli myszy w pary (jedna mysz została genetycznie zmodyfikowana)

Badacze na początku wykonali nacięcie w skórze każdej z myszy od łokcia do kolana, przez prawie całą długość ciała. Następnie zszyto ze sobą łokcie oraz kolana zwierząt. Przebito nerwy, które odpowiadają za poruszanie się oraz odczuwanie bólu.

Gdy myszy wybudziły się ze znieczulenia, otrzymały nieodpowiednią ilość leków przeciwbólowych

Prawdopodobnie doznały natychmiastowego i bardzo silnego bólu. Miały także niewielką lub zerową kontrolę nad swoją mobilnością. Ta koszmarna sytuacja dostarczyła im wiele frustracji, strachu i niepokoju.

Myszy żyły w ten sposób przez miesiąc, a następnie ich organizmy zostały celowo zarażone infekcją

To z kolei doprowadziło do sepsy, powodując objawy takie jak silny ból, gorączka, dreszcze, trudności w oddychaniu i niewydolność wielonarządowa.

Naukowcy rozcięli także skórę na grzbietach zwierząt i umieścili w nich specjalny przyrząd do obserwacji krążenia ich krwi

Po wszystkim myszy doznały długiej i bolesnej śmierci. Niektóre z nich pozostawały w bezruchu przez prawie cztery dni.

Przerażający eksperyment. Zszyli ze sobą dwie myszy i celowo zarazili je infekcją

Niestety większość z tych badań nie przyniosło żadnych korzyści dla ludzkiej medycyny. Mimo to zostały sfinansowane przez The National Institutes of Health

 

 

Źródło: peta.org | Fotografie: youtube.com