Kategorie PsyWideo

O krok od tragedii: Dziecko kopie, bije psa i wjeżdża w niego rowerkiem

Przyznaj ile razy słyszałeś w mediach, że jakiś pies pogryzł dziecko. Opiekunowie dziwią się wtedy, bo przecież czworonóg nigdy nie był agresywny. Zazwyczaj takie psy są później usypiane. Zastanówmy się teraz, czy jakikolwiek pies bez powodu jest w stanie zaatakować małego człowieka? No właśnie. W ostatnim czasie do sieci trafił przerażający filmik ukazujący dziecko krzywdzące psa. Owczarek był cierpliwy, ale cała sytuacja mogłaby skończyć się źle dla malca.

Szokujący materiał

Początkowo widać, jak dziecko bije psa, a następnie go kopie. Owczarek nie reaguje i kontynuuje zabawę piłką.

O krok od tragedii: Dziecko kopie, bije psa i wjeżdża w niego rowerkiem
Źródło: DOGpage – Sára Holanová / facebook.com

Następnie dziecko wsiada rowerek i wjeżdża nim w psa

Cierpliwość czworonoga jest godna medalu, ponieważ w takiej sytuacji mógłby obronić się przez atak. Mimo wszystko nie zrobił tego.

O krok od tragedii: Dziecko kopie, bije psa i wjeżdża w niego rowerkiem
Źródło: DOGpage – Sára Holanová / facebook.com

O krok od tragedii

Prawdę mówiąc ta sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie, gdyby nie cierpliwość psa widocznego na filmiku. Ta sytuacja jest ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców – nigdy nie zostawiajcie dzieci samych z psami.

Często zdarza się, że dzieci zaczepiają psy oraz robią im krzywdę. Czworonóg wysyła wtedy sygnał ostrzegawczy, którego malec nie jest w stanie odczytać i dalej zaczepia psa. W takiej sytuacji czworonóg może obronić się przez atak. Na końcu okazuje się, że wszystkiemu winien jest pies, który zaatakował „niewinne” dziecko.

O krok od tragedii: Dziecko kopie, bije psa i wjeżdża w niego rowerkiem
Źródło: DOGpage – Sára Holanová / facebook.com

Szokujące wideo trafiło do sieci

Filmik z udziałem dziecka i psa trafił do Internetu, a od czasu publikacji odtworzyło go ponad 580 tysięcy użytkowników. Jeśli chcesz obejrzeć filmik, kliknij TUTAJ.

Uczmy dzieci szacunku do zwierząt

Każde dziecko powinno być uczone od małego, że zwierzakom należy się szacunek. One również mają prawo do własnej przestrzeni oraz spokoju. Dziecko nigdy nie powinno zaczepiać jakiegokolwiek zwierzęcia, ponieważ może się to dla niego skończyć. Rolą rodzica jest nauczyć swoją pociechę odpowiedniego podejścia do naszych futrzanych przyjaciół.

Pamiętacie sytuację, kiedy mały chłopiec z całej siły uderzył kota?

Filmik wzbudził burzliwą dyskusję w Internecie. Widać na nim, jak zdenerwowane dziecko z całej siły uderza kota. Zwierzak nie pozostał jednak dłużny i postanowił się obronić.

Prawdę mówiąc tamten owczarek niemiecki mógł zachować się podobnie, jednak siła dużego psa jest znacznie większa niż siła niedużego kota. Chłopiec z wcześniejszego filmiku miał sporo szczęścia, że owczarek pozostał cierpliwy.

 

Pies „bez powodu” zaatakował „niewinne” dziecko?

Wiele razy słyszałam takie stwierdzenie. Osobiście głęboko wierzę, że żaden pies bez powodu nie zaatakuje dziecka. Czworonóg broni się wtedy, kiedy jest krzywdzony przez malucha. Każde stworzenie ma swoje granice, dlatego uczcie swoje dzieci odpowiedniego podejścia do zwierząt. Wtedy żadna tragedia nie będzie miała miejsca!

 

 

 

 

Fotografie: facebook.com