×

Dom eksplodował i stanął w płomieniach. Uwięzionych w środku ludzi uratował pies

Pies potrafi wiele poświęcić, aby uratować swoich bliskich. Każdy z nas zna historie na faktach lub z filmów, w których te wspaniałe zwierzęta okazywały swoją lojalność, oddając za kogoś życie lub ratując przed śmiercią. Podobnie stało się w przypadku owczarka niemieckiego o imieniu Maxx – byłego członka służb K-9. Gdyby nie jego czujność oraz pomoc sąsiadów, jego rodzina z pewnością zginęłaby w pożarze. To prawdziwy bohater!

Pies uratował swoją rodzinę

Każdy, kto posiada psa, wie jak wiernym potrafi być stworzeniem. Pies ma w sobie wiele naturalnej empatii, miłości, lojalności i odruchu obrony. Wyjątkiem nie był Maxx, owczarek niemiecki, który stał się bohaterem swojej rodziny. Pies zareagował bardzo szybko w chwili niebezpieczeństwa, dzięki czemu ocalił z pożaru swoją rodzinę – małżeństwo z dwójką dzieci. Odważnemu psu pomagali też sąsiedzi. Maxx dobrze wiedział, co robić, w końcu kiedyś pracował w K-9. To świetnie wyszkolony psiak!

pies
Źródło: Inside Edition / YouTube.com

Chip Dover, syn Andrew i Joe Jordan, sąsiedzi rodziny Feaserów w Longwood na Florydzie, obserwowali nocne niebo, kiedy nagle usłyszeli eksplozję. Okazało się, że w domu sąsiadów doszło do eksplozji, po czym stanął w płomieniach. Okna od siły wybuchu zostały wybite i widać było z nich ogień.

Rodzina Feaserów wciąż znajdowała się w środku bez możliwości ucieczki. Kiedy mężczyźni to zobaczyli, musieli reagować szybko. Liczyła się każda sekunda. Od razu pobiegli w stronę płonącego domu. Rozbili frontowe drzwi, a potem udało im się wyciągnąć żonę właściciela domu, która uparcie chciała wrócić, aby ratować resztę rodziny. Jej mąż oraz dwójka dzieci wciąż pozostawali w domu w kłębach dymu. Tak samo ich pies Maxx.

Dom całkowicie zniszczył pożar

Płomienie bardzo szybko rozprzestrzeniały się i trawiły dom. Mimo że strażacy szybko przyjechali na miejsce i rozpoczęli akcję ratunkową, od razu stało się jasne, że domu nie będzie dało się uratować. Ważne było jednak, aby uratować dalej przebywających w nim członków rodziny i psa.

Okazało się, że owczarkowi udało się wyjść z domu, a dzięki niemu strażacy mieli możliwość dotrzeć do uwięzionych w płomieniach dzieci. Ten dzielny pies wiedział, jak sprowadzić pomoc, nawet w tak trudnych warunkach. Niedługo potem udało się wydostać z płomieni całą rodzinę, którą zawieziono potem do szpitala.

pies
Źródło: Inside Edition / YouTube.com

Maxx to niezaprzeczalny bohater, który pomógł strażakom uratować całą rodzinę. Zasłużył na dużą ilość smaczków do końca życia. To, co zrobił, jest bezcenne i nie da się opisać tego słowami.

Rodzina psiaka powoli dochodzi do siebie. Na szczęście wszyscy są cali i nadal mają siebie. To jest ich główną siłą w tych ciężkich chwilach. Trochę zajmie, zanim wrócą do normalności i pogodzą się z tym, co się stało. Na szczęście mają wsparcie sąsiadów i swojego wiernego psa Maxxa.

Więcej możesz zobaczyć tutaj:

 

 

Może Cię zainteresować