Kategorie PsyWideo

Ten pies i dziecko mają najsłodszy zwyczaj po przebudzeniu się

Pies i dziecko to wspaniałe połączenie. Mimo to wielu rodziców obawia się, jak czworonóg zareaguje na pojawienie się noworodka w domu. Na szczęście w tym przypadku nie było żadnych powodów do zmartwień. Psiak o imieniu Dodger zakochał się w swoim bracie jeszcze zanim zobaczył go na własne oczy.

Ten pies pokochał swojego brata jeszcze przed narodzinami

„Już w czasie ciąży lubił przebywać blisko mojego brzucha. Jestem pewna, że wiedział, że w środku znajduje się maleńkie stworzenie” – przyznała Jessie Klorman, właścicielka Dodgera.

Ten pies i dziecko mają najsłodszy zwyczaj po przebudzeniu się
Źródło: Jessie Klorman / facebook.com

Miłość od pierwszego wejrzenia

Mały Everett urodził się kilka tygodni przed terminem, a więc musiał zostać nieco dłużej w szpitalu. Dodger zwyczajnie nie mógł doczekać się, kiedy w końcu będzie mógł osobiście poznać swojego młodszego braciszka. Gdy w końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień, psiak nie mógł być szczęśliwszy!

„To była miłość od pierwszego wejrzenia. Dodger nie chciał opuścić naszego synka nawet na krok. Najchętniej cały czas leżałby przy nim. Wraz z upływem czasu jego zachowanie wcale nie uległo zmianie” – opowiada Jessie Klorman.

Ten pies i dziecko mają najsłodszy zwyczaj po przebudzeniu się
Źródło: Jessie Klorman / facebook.com

Najsłodszy rytuał po przebudzeniu

Everett niedawno skończył rok, a teraz jest zdrowym i szczęśliwym chłopczykiem. Oczywiście wierny psiak zawsze znajduje się tuż przy jego boku.

Dowodem niezwykłej przyjaźni tej pary jest ich słodki rytuał po przebudzeniu. Gdy Everett zasypia, Dodger zawsze leży tuż obok jego łóżeczka i czuwa nad nim. Gdy chłopiec się budzi, psiak daje mu słodkiego buziaka.

Ten pies i dziecko mają najsłodszy zwyczaj po przebudzeniu się
Źródło: Jessie Klorman / facebook.com

Uroczy zwyczaj udało się zarejestrować na wideo

Słodki rytuał psa i chłopca udało się nagrać. Jessie Klorman udostępniła filmik na Facebooku, a ludzie zwyczajnie się w nim zakochali. To miód na serce!

What are best friends for 💙🐶 #babieswithpuppies #australianshepherd #puppiesofinstagram #dogsofinstagram #theellenshow #everettanddodger #aussiepuppy #dogswithbabies #meltmyheart #tendermoments #barstoolsports #nationaldogday #nationalpuppyday

Publiée par Jessie Klorman sur Vendredi 30 août 2019

 

„Wraz z mężem tak bardzo cieszymy się, że nasz synek zdobył już najlepszego przyjaciela. Everett także uwielbia Dodgera – bawi się z nim, przytula go i daje mu buziaki. Uwielbiamy patrzeć, gdy są razem. To wspaniały duet” – dodała Jessie Klorman.

Ten pies i dziecko mają najsłodszy zwyczaj po przebudzeniu się
Źródło: Jessie Klorman / facebook.com

Pies a noworodek – jak oswoić psa z noworodkiem?

  1. Zaopatrz się wcześniej w kosmetyki dla niemowląt i przyzwyczaj psiaka do ich zapachu. Zrób to kilka miesięcy przed narodzinami dziecka. Pamiętaj, że czworonogi poznają świat za pomocą swoich nosów. Gdy będą oswojone z danym zapachem, z pewnością będzie im łatwiej zaakceptować maluszka w domu.
  2. Przed narodzinami dziecka zaopatrz się w lalkę przypominającą niemowlaka. Możesz nasmarować ją kosmetykami dla dzieci. Chodź z nią po domu, noś ją, daj psiakowi powąchać. Pokaż mu, jak płacze. Dzięki temu twój pupil oswoi się z również nowymi dźwiękami.
  3. Jeśli nie masz płaczącej lalki, możesz włączyć psu filmik z płaczącym dzieckiem. Rób to regularnie – niech psiak przyzwyczaja się jak najczęściej do tego dźwięku.
  4. Zapoznanie psa z noworodkiem powinno odbywać się stopniowo – po pojawieniu się malca w domu, rób wszystko małymi krokami. Najpierw pozwól psu powąchać ubranka twojego dziecka. Później daj mu podejść do łóżeczka. Następnym krokiem będzie powąchanie noworodka. Pamiętaj jednak, że wszystko to musi odbywać się pod twoim nadzorem – psiak może zupełnie nieumyślnie zrobić krzywdę noworodkowi, na przykład przez zachęcenie go do wspólnej zabawy.
  5. Nie odrzucaj psa – to oczywiste, że po narodzinach dziecka masz dużo mniej czasu niż kiedyś, ale nie zapominaj o swoim pupilu. On również potrzebuje twojej miłości i czułości. Pobaw się z nim, zabierz go na spacer – nie pozwól, aby przez nową sytuację poczuł się odrzucony i niepotrzebny. W innym przypadku mogą pojawić się u niego problemy behawioralne związane z poczuciem samotności.

Weterynarze potwierdzają, nasz produkt najlepszy w swojej kategorii!

Ten pies i dziecko mają najsłodszy zwyczaj po przebudzeniu się

Rękawica do wyczesywania sierści firmy Kochamy Zwierzaki, to jedyny produkt tego typu polecany przez weterynarzy, aż 180 wypustek masująco – zbierających sierść, odpowiedni dla psa jaki dla kota, bez znaczenia jaki rodzaj sierści posiada Twój pupil. Rękawica wykonana z silkonu, 100% zdrowego dla zwierzaka.

Fotografie: facebook.com