Kategorie PsyZdrowie

Dodajesz ryż do posiłku swojego psa? To nie jest najlepszy pomysł!

Ryż dla psa – czy pies może jeść ryż? Wielu właścicieli dodaje ryż do posiłku swojego pupila, ale czy to dobry pomysł? Czas rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czy pies może jeść ryż
Źródło: akc.org

Ryż dla psa

Wielu właścicieli przyznaje, że codzienny posiłek ich czworonogów składa się z gotowanego ryżu, mięsa, a czasami także warzyw. Twierdzą, że w ten sposób zapewniają swoim pupilom świeże i zdrowe jedzenie. Czy mają rację? Nie. Prawdę mówiąc, taki sposób żywienia nie zapewnia czworonogowi praktycznie żadnych wartości.

W czasie gotowania mięso oraz warzywa tracą większość wartości odżywczych, a dodatek ryżu stanowi jedynie zbędny i bezwartościowy zapychacz. Jeżeli ktoś już decyduje się na gotowanie psu, to musi zadbać o odpowiednią suplementację. Co więcej, przed przejściem na taką dietę, a także w czasie jej trwania czworonóg musi mieć wykonane dokładne badania krwi.

Ryż dla psa
Źródło: wikihow.com

Czy psy mogą jeść ryż?

Pies może jeść ryż, ale nie ma to żadnego sensu. W diecie czworonoga stanowi on bowiem jedynie zbędny i bezwartościowy zapychacz. Ryż w diecie psa jest więc złym pomysłem. A ryż dla szczeniaka? Odpowiedź jest identycznie taka sama!

„Mój pies przez całe życie tak jadł, przeżył 15 lat i nigdy nie chorował”

To, że twój pies kiedyś tak jadł, nie oznacza, że było to dla niego dobre. Taki sposób żywienia nigdy nie przyniesie korzyści czworonogowi. Jeśli decydujesz się na gotowanie psu, musisz zadbać o odpowiednie suplementy. Najlepiej jednak będzie skonsultować się w tej sprawie z dietetykiem zwierzęcym. Weterynarze bowiem nie zawsze posiadają wiedzę w kierunku prawidłowego żywienia psów!

Dobrym sposobem żywienia psa jest także pełnowartościowa sucha lub mokra karma. Pamiętaj jednak, aby zawsze czytać składy na opakowaniach. Dobre karmy to takie, których głównych składnikiem jest mięso. Nie mogą także zawierać zbóż oraz zbędnych zapychaczy.

Zobacz także: Czy pies może jeść szpinak?