Kategorie Psy

Psom które głośno szczekają zostaną podcięte struny. Ten bestialski zabieg zaakceptował sąd

Sąd Apelacyjny w stanie Oregon wydał wstrząsające orzeczenie w sprawie głośno szczekających psów.

Zgodnie z nową regulacją, właściciele głośnych pupili będą musieli poddać je zabiegowi, który uniemożliwi zwierzęciu szczekanie.

„Uciszanie” psa to nic innego jak chirurgiczne podcinanie strun głosowych. Takie rozwiązanie rzekomo ma zadowolić sąsiadów skarżących się na hałas.

Dog

Dewokalizacja to kontrowersyjna metoda. Wiele organizacji uważa to za barbarzyństwo i walczy o prawa zwierząt i zakazanie takich procedur.

Wiele państw na świecie zabroniło przeprowadzania takich zabiegów. Również trudno znaleźć weterynarza, który zgodziłby się na podcięcie strun głosowych psa.

Vet Visit

Przeciwnicy twierdzą, że pozbawianie zwierzęcia środków komunikacji jest okrutne i zbędne. Z problemami behawioralnymi można uporać się w inaczej.

Jednak stan Oregon miał inny pomysł i nowe prawo zmusza właścicieli do dewokalizacji swoich psów jeśli do sądu wpłynie skarga od sąsiadów.

Dog

Sprawa jest kontrowersyjna i wzbudziła gorącą debatę. Mnóstwo osób jest oburzone decyzją sądu. Właściciele i organizacje planują walczyć o prawa dla psów.

Fotografie: pila.naszemiasto.pl