×

12-latek przychodzi z najsłodszym pomysłem, aby pomóc zwierzakom ze schroniska znaleźć domy

W schroniskach znajduje się masa zwierzaków, które najbardziej pragną znaleźć kochającą rodzinę. Wolontariusze robią wszystko, aby spełnić ich marzenie, jednak nie zawsze to jest łatwe. W ostatnim czasie pewien 12-latek wpadł na ciekawy pomysł, aby pomóc futrzakom zostać dostrzeżone. Zauważenie ich może sprawić ogromną różnicę – to pomoże znaleźć im kochające domy, na które tak bardzo zasługują.

Oto 12-letni Darius Brown

Mimo młodego wieku ten chłopiec wpadł na wspaniały pomysł, aby pomóc zwierzakom ze schroniska znaleźć kochające domy.

Przyjemne z pożytecznym

12-letni Darius Brown jest miłośnikiem mody, a także zwierząt. Chłopiec uważa, że ładne ubrania mogą znacznie pomóc w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. Pomyślał więc, aby połączyć swoje zamiłowanie do szycia oraz miłość do zwierzaków i postanowił zacząć wykonywać urocze muszki dla mieszkańców schroniska.

„Pomyślałem, że kiedy ludzie przyjdą do schroniska i zobaczą psy oraz koty ubrane w eleganckie muszki, to nie będą mogli oprzeć się przed adopcją. W ten sposób chcę pomóc tym uroczym futrzakom znaleźć kochające domy” – mówi Darius Brown.

Chłopiec wszystko robi sam

Darius realizuje cały projekt samodzielnie – to właśnie on wybiera tkaniny, projektuje muszki, a także je szyje.

„Podstaw szycia nauczyła mnie moja siostra. Od samego początku bardzo mi się to spodobało. Postanowiłem więc pójść na kurs szycia” – przyznał Darius.

https://www.instagram.com/p/By8IF87FJpF/?utm_source=ig_embed

 

Muszki pomagają zwierzakom zrobić dobre pierwsze wrażenie

Własna firma 12-latka

Darius poszedł o krok dalej i postanowił uczynić swój pomysł oficjalnym. Chłopiec stworzył małą firmę o nazwie Beaux & Paws. Teraz robi muszki na prośby schronisk z wielu różnych zakątków świata.

https://www.instagram.com/p/Bksx_LoA9L3/?utm_source=ig_embed

 

„Gdy uświadomiłem sobie, jak wiele zwierzaków szuka kochających domów, zdecydowałem że nie mogę siedzieć w miejscu i zwyczajnie na to patrzeć. Po prostu musiałem coś zrobić.

Zobaczyłem na Facebooku psy, które zostały uratowane podczas huragany Harvey. Zostały one przewiezione do ASPCA w Nowym Jorku, aby tam szukać nowych domów. Wykonałem wtedy dla nich muszki i podarowałem je schronisku. Chciałem, aby futrzaki wyglądały bardziej elegancko i zauważalnie. Miałem nadzieję, że w ten sposób szybciej zostaną adoptowane” – powiedział Darius.

„Niestety sam nie mam jeszcze własnego zwierzaka, ale mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się spełnić to marzenie. Chciałbym posiadać trzy psy – jamnika, golden retrievera i dalmatyńczyka

„W przyszłości chciałbym zostać projektantem mody. Mam nadzieję, że i tego uda mi się kiedyś dokonać” – dodał Darius Brown.

Darius – życzymy Ci samych sukcesów w przyszłości!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować