Kategorie PsyZdrowie

Czy pies może jeść ogórki?

Czy pies może jeść ogórki? Wielu z nas bardzo je lubi, ale jak to wygląda z czworonogami? Czy ogórek dla psa to dobry pomysł? A czy pies może jeść ogórki kiszone? Przewiń poniżej, aby poznać odpowiedź na dręczące cię pytanie.

Ogórek dla psa
Źródło: publicdomainpictures.net

Czy pies może jeść ogórki?

Jeśli zastanawiasz się, czy psy mogą jeść ogórki, to mamy dla ciebie dobre wieści. Tak – psy mogą jeść ogórki. Oczywiście mamy na myśli te świeże! Ogórek dla psa to bardzo dobry pomysł, gdyż zawiera mało tłuszczu, mało kalorii, posiada działanie antyzapalne i przeciwutleniające, a także jest bogaty w ważne składniki odżywcze.

Możesz podawać swojemu pupilowi ogórka jako przekąskę bądź nagrodę podczas treningu. Szczególnie dobrym pomysłem jest poczęstowanie psa ogórkiem w czasie lata, gdyż w ten sposób zapewnisz futrzakowi dodatkowy zastrzyk nawodnienia.

Czy pies może jeść ogórki
Źródło: commons.wikimedia.org

Czy pies może jeść ogórki kiszone?

Podczas, gdy świeże ogórki są zdrowe dla psów, to sprawa ma się już inaczej w przypadku ogórka kiszonego. Niestety ogórek kiszony dla psa nie jest najlepszym pomysłem. Czworonogi w ogóle nie powinny ich jeść, ponieważ zawierają one dodatek cukru oraz soli, a te substancje nie są najlepsze dla naszych pupili. Zrezygnuj z tej formy ogórków dla swojego psa!

Ogórki kiszone
Źródło: pixabay.com

Zobacz także: Czy pies może jeść orzechy?

Zobacz także: Czy pies może jeść jajko?

Zobacz także: Czy pies może jeść bób?