Kategorie PsyZdrowie

Czy pies może jeść jajko?

Wielu opiekunów zadaje sobie pytanie: Czy pies może jeść jajko? Niestety na ten temat powstało sporo mitów, ale czas raz na zawsze je obalić. Jaka jest prawda? Czy pies może jeść surowe jajka? Czy pies może jeść gotowane jajka? A co ze skorupką jaj? Przewiń poniżej, aby poznać odpowiedź na dręczące pytania.

Czy pies może jeść jajko
Źródło: bboff.com

Czy pies może jeść jajko?

Odpowiedź jest prosta. Tak – pies może jeść jajka. Co więcej, przyniesie to czworonogowi masę korzyści zdrowotnych. Co tydzień podawaj pupilowi kilka jajek, a dostarczysz mu w ten sposób porcję białka, aminokwasów, witamin, biotyny, niacyny, fosforu, miedzi, siarki, choliny oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pies może spożywać jajka na kilka różnych sposobów.

Czy pies może jeść surowe jajko
Źródło: pethelpful.com

Czy pies może jeść surowe jajko?

Tak – pies może jeść surowe jajka. Jeśli jednak zamierzasz podawać pupilowi jajko w takiej formie, upewnij się, że pochodzi ono z pewnego źródła.

Czy pies może jeść surowe żółtko
Źródło: pixabay.com

Czy pies może jeść surowe żółtko?

Tak – pies może jeść surowe żółtko. Dostarcza ono wiele ważnych składników odżywczych. Oprócz tego ma korzystny wpływ na sierść oraz skórę czworonoga.

Surowe jajko
Źródło: commons.wikimedia.org

Czy pies może jeść surowe białko?

Niektórzy twierdzą, że lepiej nie podawać psom surowego białka, ponieważ zawiera ono sporo awidyny, która na surowo może negatywnie wpływać na sierść czworonoga.

Gotowane jajko
Źródło: flickr.com

Czy pies może jeść gotowane jajko?

Tak – pies może jeść gotowane jajka. Jeśli nie chcesz podawać jajek na surowo, to jak najbardziej możesz je ugotować. Podawaj je na twardo lub na miękko.

Skorupki jaj dla psa
Źródło: commons.wikimedia.org

Skorupki jaj dla psa

Skorupki jaj dla psów są doskonałym źródłem wapnia. Zamiast je wyrzucać, możesz je wysuszyć oraz zmielić. Dwa razy w tygodniu dodawaj pupilowi łyżeczkę zmielonych skorupek do posiłku.

Szczeniak
Źródło: flickr.com

Czy szczeniak może jeść jajko?

Tak – szczeniak może jeść jajko. Dostarczy ono maluchowi sporo łatwo przyswajalnego białka, które jest bardzo ważne w okresie wzrostu.

Zobacz także: Jak często powinien jeść pies – ile razy dziennie należy go karmić?