Kategorie DomoweZwierzaki

Płock: powstanie cmentarz dla zwierząt? Pojawiła się inicjatywa

Każdy, kto kiedykolwiek stracił ukochanego zwierzaka, wie, jak bardzo to boli. Przepełnia nas smutek i żal, a do tego zazwyczaj i z pochówkiem pojawiają się problemy. Wspaniale byłoby móc odwiedzić zmarłego przyjaciela i oddać mu hołd. Z tego względu powstała ciekawa inicjatywa, aby wybudować w Płocku specjalny cmentarz dla zwierzaków.

Cmentarz dla zwierząt w Płocku?

Budowa specjalnego cmentarza dla zwierząt to jeden ze złożonych projektów w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Płocka. Mieszkańcy miasta już od wielu lat przyznają, że takie miejsce bardzo przydałoby się w ich miejscowości. Jest szansa, że inicjatywa zostanie zrealizowana, jednak zależy to od wielu czynników.

Płock: powstanie cmentarz dla zwierząt? Pojawiła się inicjatywa
Źródło: cmentarz-zwierzat.pl

Pomysł czeka teraz na ocenę. Co prawda nie jest on bardzo kosztowny, ale dość skomplikowany. Aby cmentarz mógł powstać, należy spełnić między innymi warunki geologiczne i hydrologiczne. Wstępnie myśleliśmy, że projekt można by zrealizować za ogródkami działkowymi znajdującymi się przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych. Jesteśmy jednak otwarci też na inne propozycje. – mówi Marta Krasuska, autorka pomysłu cmentarza dla zwierząt w Płocku.

Trzeba czekać

Projekt został już zgłoszony do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Płocka. Do 30 lipca 2021r. zostanie ujawniona pełna lista pomysłów, które następnie zostaną poddane głosowaniu. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Mamy jednak ogromną nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywną opinią głosujących.

Płock: powstanie cmentarz dla zwierząt? Pojawiła się inicjatywa
Źródło: cmentarz-zwierzat.pl

Cmentarz dla zwierząt – wcale nie nowość!

Płock wcale nie byłby pierwszym miastem, w którym znajdowałby się specjalny cmentarz dla zwierząt. Funkcjonuje on już także w innych miastach – chociażby Gdańsk, Szczecinie, Łodzi oraz Toruniu.

Płock: powstanie cmentarz dla zwierząt? Pojawiła się inicjatywa
Źródło: tvs.pl

Rozwiązanie wielu problemów

W naszym kraju pochówek zwierząt to niemały kłopot. Prawo zakazuje zakopania ciała psa czy kota w lesie, a wielu z nas nie posiada własnego ogródka, aby móc tam to zrobić. Nie każdy chce też zostawić ciało ukochanego przyjaciela u weterynarza – tu pojawia się problem emocjonalny. Z tych wszystkich względów, taki cmentarz byłby rozwiązaniem naprawdę wielu problemów.

Co myślicie o tej inicjatywie?