×

Ogromna krowa, którą uratowano z rzeźni, teraz domaga się przytulania od każdego, kogo spotka

Chico jest krową znaną ze swojej figlarności, ale nawet najbardziej głupkowate istotki potrzebują od czasu do czasu drzemki — a przecież najlepiej robić to w ramionach najlepszego przyjaciela!

Uratowany z rzeźni przed śmiercią

Chico przybył do The Gentle Barn, sanktuarium dla zwierząt, po tym jak został uratowany z rzeźni w 2017 roku. Od tego czasu stał się prawdziwym przywódcą stodoły.

Chico jest niezwykły. To prawdziwy lider, który mówi innym, co mają robić, ale także ich chroni. Jest mądry, odważny i niezwykle kochający. – przyznaje Ellie Laks, założycielka Gentle Barn.

@thegentlebarn

Cancel your plans, Chico needs a pillow #rescuecow #cowtok #animalsanctuary #naparoniandcheeze #vegan

♬ original sound – Zelda & Morty

Krowa o duszy przywódcy

Gdy Chico przybył do sanktuarium, od razu stało się jasne, że ma duszę przywódcy. Inne krowy od razu zaczęły za nim podążać. Ellie wiedziała, że jeśli będzie chciała zdobyć zaufanie wszystkich zwierząt, to najpierw będzie musiała zdobyć zaufanie Chico. Na szczęście nie minęło dużo czasu, zanim zaczął jeść jej z ręki i pozwolił jej się przytulać oraz głaskać.

Źródło: <a href=The Gentle Barn (@thegentlebarn) / tiktok.com">

Źródło: The Gentle Barn (@thegentlebarn) / tiktok.com

Uwielbia przytulanie

Chico stał się niezwykle czuły. Zawsze chętnie obdarza nas ciepłym uściskiem. – mówi Ellie Laks.

Chico jest niezależny, a zimą uwielbia biegać po śniegu. Jednak, gdy czas zabawy dobiegnie końca, a Chico jest zmęczony, nagle ten duży i silny zwierzak staje się delikatny, ciepły i czuły. Stało się to całkiem jasne, kiedy pewnego razu zasnął na ramieniu jednego z wolontariuszy.

Źródło: <a href=The Gentle Barn (@thegentlebarn) / tiktok.com">

Źródło: The Gentle Barn (@thegentlebarn) / tiktok.com

Jak przyznaje Ellie Laks, kiedy krowy nauczą się ufać ludziom, stają się bardzo kochające i przywiązane

Kiedy do nas trafiają, najpierw muszą odzyskać pełnię zdrowia. Potem uczą się przebaczać i ufać. Kładą się wtedy obok nas i pozwalają się przytulać. Często owijają wokół nas swoje szyje lub kładą na nas głowy. – opowiada Ellie Laks.

Źródło: <a href=The Gentle Barn (@thegentlebarn) / tiktok.com">

Źródło: The Gentle Barn (@thegentlebarn) / tiktok.com

Obecnie Chico odpoczywa na pastwisku wraz z innymi krowami z Gentle Barn, takimi jak Johnny Cash, Eddie, Houdini i Roo. W swoim nowym domu Chico ma dużo miejsca do biegania, a jeśli się zmęczy to ma do dyspozycji mnóstwo ramion do drzemania!

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować