×

Chcieli wyremontować nowo zakupiony dom. Gdy zajrzeli do szafy, ugięły im się kolana

Para była zachwycona zakupem nowego domu. Nie mogli doczekać się, aż go wyremontują i się wprowadzą. Nie spodziewali się tego, co zastaną tam, kiedy zaczną już go odnawiać. Okazało się, że poprzedni właściciele domu zostawili w szafie nieciekawą niespodziankę. Kiedy ją otworzyli, zobaczyli smutnego i wygłodniałego psa. Ten widok złamał im serca. Nie mogli uwierzyć, że coś takiego mogło się w ogóle wydarzyć. Od razu wezwali odpowiednie służby, które zajęły się biednym zwierzakiem.

Pies w szafie czekał na ratunek

Zakup nowego domu to zawsze ogromna radość, jednak ta para zapamięta ten dzień na bardzo długo. Ich radość została przerwana nieciekawym znaleziskiem, które znaleźli przygotowując dom do remontu. W jednym z pomieszczeń zobaczyli zamkniętego w szafie psa. Zwierzak był wycieńczony, odwodniony i zagłodzony. To był potworny widok! Nie wiedzieli, jak długo tam przebywał. Czworonóg bardzo cierpiał w ciemnej i ciasnej szafie, na szczęście w końcu los się do niego uśmiechnął. Para uwolniła go w ostatnim momencie. Jeśli przebywałby zamknięty dłużej, na pewno by nie przeżył bez dostępu do wody i świeżego jedzenia.

pies w szafie
DEPARTAMENT POLICJI KARIBU

Na miejsce szybko przyjechała policja. Chcieli od razu zabezpieczyć psiaka, jednak ten w obawie przed zagrożeniem, nie pozwalał się dotknąć. Bał się, że znów skrzywdzi go człowiek. Psiak potrzebował natychmiastowej opieki medycznej i oczywiście wody, ponieważ był skrajnie odwodniony. Należało mu pomóc jak najszybciej! Liczyła się każda minuta! Psa trzeba było też przebadać, czy nie doznał jakiś poważniejszych ran ani infekcji. Jednak najpierw musiał dać się złapać.

Pies nie miał dostępu do światła!

Pies w szafie leżał na starych ubraniach, był skulony i mrużył oczy. Nie dało się nie zauważyć jego skrajnego wyczerpania. Poprzedni właściciele, którzy go w ten sposób pozostawili, wykazali się paradoksalnie odrobiną „ludzkiego odruchu”, bo zostawili psiakowi miskę z suchą karmą. Nie wiadomo było, czy śmiać się, czy płakać. Policja, która zajęła się sprawą biednego psiaka pozostawionego samopas w szafie domu, który kupiła para, zidentyfikowała winowajcę i jest w trakcie jego poszukiwania. Całą historię opisali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak widać, szczeniak nie był odpowiednio pielęgnowany od dłuższego czasu. W rzeczywistości został znaleziony w szafie, w niedawno zakupionym domu, który był pusty już jakiś czas. – dodano w oświadczeniu policji.

pies w szafie
DEPARTAMENT POLICJI KARIBU

Policjant powiedział też, że śledzą tropy dotyczące dwóch osób, które prawdopodobnie były właścicielami psa. Podejrzani mogą zostać aresztowani i oskarżeni o okrucieństwo lub ciężkie okrucieństwo wobec zwierząt, co wiąże się z grzywną w wysokości 500 USD, a strona odpowiedzialna może zostać pociągnięta do odpowiedzialności za koszty leczenia psa, zgodnie z prawem stanu Maine. Mamy nadzieję, że sprawcy krzywdy psa zostaną złapani i jak najszybciej osądzeni.

 

 

 

 

 

Może Cię zainteresować