Kategorie Psy

Ludzie masowo pokrywają jądra swoich psów brokatem

W ostatnim czasie niepokojący trend zaczął królować w Internecie. Tym razem chodzi o dekorowanie określonej części ciała psa. Opiekunowie pokrywają jądra swoich pupili jadalnym brokatem. Twierdzą, że dzięki temu czworonogi są z daleka widoczne podczas wystaw lub spacerów. Dziwny trend został zauważony po raz pierwszy w salonie Royal Paws Pet Salon w Karolinie Północnej.

Opiekunowie pokrywają jądra swoich psów jadalnym brokatem

Ludzie masowo pokrywają jądra swoich psów brokatem
Źródło: facebook.com

Dziwnym trendem pochwalił się jeden z salonów dla psów

„Pomyśleliśmy, że pochwalimy się najnowszym krzykiem mody w psich salonach. Pokrywamy genitalia czworonogów brokatem, a dzięki temu widać je już z daleka.” – napisali pracownicy salonu na Facebooku.

Kwestia bezpieczeństwa

Salon od razu wyjaśnił, że zadbali o odpowiednie bezpieczeństwo czworonogów. Mieszanka wykonana jest z jadalnego brokatu oraz syropu kukurydzianego. Podobno idealnie przylega do powierzchni jąder zwierzęcia.

Ludzie masowo pokrywają jądra swoich psów brokatem
Źródło: facebook.com

Trend staje się coraz bardziej popularny

Salon z Karoliny Północnej nie był jednym, który pochwalił się swoim pomysłem. Groomerzy z różnych zakątków świata również zaczęli dzielić się zdjęciami psiaków z błyszczącymi genitaliami. To wszystko idzie już zdecydowanie za daleko…

Pomysł wywołał sporą burzę

Pod zdjęciami czworonogów pojawiła się cała masa komentarzy. Jedni byli zachwyceni kreatywnym trendem, a inni nie mogli ukryć swojego oburzenia.

„To bardzo zabawne. Ten brokat jest jadalny, więc nawet jeśli piesek poliże swoje jądra, to nic mu się nie stanie. Mi się to podoba.” – napisał jeden z użytkowników.

„Żal mi tych psiaków. W dzisiejszych czasach ludzie zrobią wszystko, aby zabłysnąć w sieci. Myślą, że to, co robią jest zabawne, a tak naprawdę krzywdzą swoje zwierzaki. Proszę, opamiętajcie się. Pies to nie zabawka.” – skomentowała inna internautka.

Ludzie masowo pokrywają jądra swoich psów brokatem
Źródło: facebook.com

Głupota czy nieodpowiedzialność?

Podczas, gdy część ludzi była zachwycona nietypowym pomysłem, inni zwrócili uwagę, że takie zachowanie to czysta głupota i nieodpowiedzialność. Chcieli pouczyć innych, że zamiast wyrządzać swoim zwierzakom coś takiego, powinni nauczyć się je lepiej traktować.

„To pokazuje skrajny poziom nieodpowiedzialności niektórych opiekunów zwierząt. Zamiast wykastrować swoje psy i zredukować niekontrolowany rozród czworonogów, oni wolą pokryć ich jądra brokatem. Lepiej nauczcie się więcej na temat psów zamiast szerzyć głupotę w Internecie. Ręce opadają.”

„Bardzo współczuję tym psom, że mają tak głupich opiekunów. Myślałam, że już nic w życiu mnie nie zaskoczy. A jednak.”

Pies to nie zabawka

Pamiętajmy, że czworonóg to przede wszystkim przyjaciel, któremu należy się szacunek. Czy pokrywanie jego genitaliów brokatem jest oznaką miłości i szacunku? Zdecydowanie nie. Osobiście jestem całkowicie przeciwna takim zabiegom. A jakie jest twoje zdanie na ten temat? Koniecznie podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu!

Tagi
Fotografie: facebook.com