×

Najsłodszy pies świata nie żyje. Odszedł mając 12 lat

Pomeranian o imieniu Boo skradł serca ludzi z całego świata. Jego profil na Facebooku obserwowało ponad 16 mln osób, a wszyscy uwielbiali oglądać jego urocze zdjęcia. Ten czworonóg został nawet nazwany najsłodszym psem świata. Niestety, dziś nie ma go już wśród nas. W styczniu opiekunowie psa podzielili się przykrą wiadomością – Boo zmarł.

Najsłodszy pies świata odszedł rano, 19 stycznia

Piesek już od jakiegoś czasu zmagał się z chorobą serca. Zmarł we śnie wczesnym rankiem w swoim domu.

Opiekunowie Boo podzielili się ze światem wzruszającą wiadomością:

„Najdrożsi przyjaciele Boo,

Z głębokim smutkiem, chcemy podzielić się z wami przykrą wiadomością. Boo zmarł. Odszedł we śnie i zostawił nas, aby móc dołączyć do swojego najlepszego przyjaciela, Buddiego, który zmarł w 2017 roku. Nasza rodzina ma złamane serca, ale znajdujemy pocieszenie wiedząc, że Boo nie odczuwa już żadnego bólu ani dyskomfortu.

Jesteśmy pewni, że Buddy był pierwszym, który powitał go po drugiej stronie tęczowego mostu. Obydwaj na pewno byli podekscytowani tym spotkaniem, bo bardzo za sobą tęsknili.

Sprowadziliśmy Boo do domu wiosną 2006 roku i właśnie wtedy zyskaliśmy wspaniałego przyjaciela. Krótko po śmierci naszego drugiego psa, Buddiego, Boo zaczął mieć problemy z sercem.

Uważamy, że serce Boo dosłownie pękło, gdy jego ukochany Buddy go opuścił. Trzymał się przez ponad rok.

Niestety jego czas nadszedł, ale my jesteśmy pewni, że doświadczył dzisiaj najradośniejszej chwili, gdy zobaczył swojego najlepszego przyjaciela.

Boo, kochamy Cię z całego serca i będziemy za tobą tęsknić aż do dnia, kiedy znów się spotkamy. Baw się dobrze w towarzystwie Buddiego i psoćcie aż do woli!

Dziękujemy wam wszystkim, że śledziliście nasze przygody przez 10 ostatnich lat.

Z ogromną miłością i najgłębszą wdzięcznością,
Ludzie Boo.”

Przez całe swoje życie Boo sprawił wszystkim wiele radości

Boo wnosił radość w życie wielu ludzi. Jego opiekunowie opisali go najszczęśliwszym zwierzakiem, jakiego można spotkać. Czworonóg w swoim życiu miał także okazję spotkać kilka gwiazd, w tym między innymi piosenkarza z zespołu One Direction – Liama Payne’a.

„Boo był bardzo kochanym pieskiem. Każdy, kto go poznawał, od razu się w nim zakochiwał. On potrafił szerzyć radość, gdziekolwiek się pojawiał. Ludzie kochali oglądać jego zdjęcia. One poprawiały im humor.” – przyznali opiekunowie pieska.

„Chcielibyśmy złożyć szczególne podziękowania lekarzom i personelowi ze szpitala dla zwierząt Adobe Animal Hospital oraz centrum weterynaryjnego Sage Veterinary Centers. Przez lata wspaniale dbali o zdrowie naszych psów.” – dodali opiekunowie czworonoga.

Boo – wszyscy będziemy za tobą tęsknić!

Spoczywaj w pokoju, uroczy Aniołku. Nigdy o tobie nie zapomnimy!

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować