Kategorie Psy

Bezdomny pies przez 13 lat leżał przy drodze. Przechodnie traktowali go jak rozrywkę

Kiedy Bolinha był małym szczeniakiem został porzucony nieopodal stacji benzynowej przy wiejskiej drodze w Brazylii. Przez 13 lat bezpański pies leżał w miejscu, gdzie został porzucony. Na przestrzeni lat zwierze było karmione resztkami jedzenia przez pracowników i kierowców, tankujących na stacji.

Pies z biegiem czasu nabawił się ogromnej nadwagi. Ważąc ponad 35 kg, zaczął mieć problemy z oddychaniem i praktycznie nie mógł się poruszać. Traktowany przez przypadkowe osoby jak chwilowa rozrywka, w rzeczywistości wymagał natychmiastowej pomocy.

Przez 13 lat bezpański pies o imieniu Bolinha mieszkał nieopodal stacji benzynowej w zachodniej Brazylii. Ludzie stale go karmili, dając mu resztki posiłków. Niestety przez wiele lat nikt nie zapewnił psu odpowiedniej opieki, a jego waga w najbardziej krytycznym momencie osiągnęła ponad 35 kg.

n1

Im częściej pies był karmiony, tym szybciej przybierał na wadze. Bolinha był traktowany bardziej jako drogowa atrakcja, a nie żywe stworzenie, które potrzebuje miłości i opieki. Zwierzę ledwo mogło chodzić o własnych siłach i miało kłopoty z oddychaniem.

n2

We wrześniu ubiegłego roku, ratownik zwierząt z pobliskiego miasta przyszedł na pomoc bezdomnemu psu. Tym samym życie czworonoga w końcu się odmieniło.

n3

Pies trafił pod opiekę Animal Protection Organization (OPA-MT).

n4

Bolihna w końcu trafił do ludzi, którzy postanowili wspierać zwierzę w walce z otyłością.

n5

Aby złagodzić nacisk na obolałe stawy, walka z nadwagą rozpoczęła się od ćwiczeń chodzenia po bieżni w wodzie.

n6

Jego porcje żywnościowe również zostały ograniczone. A nadmiar jedzenia został zastąpiony miłością, godzinami przytulania oraz niezliczoną liczbą pocałunków.

n7

Proces zrzucania zbędnych kilogramów w przypadku psa był bardzo powolny ze względu na wiek i rożne schorzenia.

n8

W niecały rok, Bolinha stracił ponad 14 kg. Jego przemiana jest absolutnie niesamowita!

n9

Osoby, które uratowały Bolinha nie poprzestały na tym. Kolejnym krokiem było zrzucenie następnych 7 kg. Tym samym pies stał się wielką inspiracją i przykładem na to, że wszystko jest możliwe.

n10
Źródło i fotografie: bolihna.littlethings.com