Zwrócił kobiecie telefon, który upuściła do morza. Miły gest zwierzaka zachwycił ludzi

Niektórzy uważają, że zwierzaki nie mają uczuć ani emocji, ale w rzeczywistości to nieprawda. Ta sytuacja jest na to kolejnym dowodem – czas abyś poznał uprzejmego zwierzaka z gatunku białucha arktyczna. W ostatnim czasie to stworzenie wykazało się ogromną uprzejmością, przez co zyskało sporą popularność na całym świecie!

Zwierzak został zauważony u wybrzeży Norwegii

Kilka tygodni temu w okolicach miasta Hammerfest (Norwegia) pojawił się tajemniczy gość. Owym gościem okazała się być była białucha arktyczna.

Białucha arktyczna
UdostępnijŹródło: Jorgen Ree Wiig / Norwegian Directorate of Fisheries

Pochodzenie zwierzaka

Nie było wiadomo wiele na temat podchodzenia zwierzęcia, jednak podejrzewa się, że było szkolone przez rosyjską marynarkę wojenną, z której najwyraźniej uciekło. Zwierzak miał na sobie uprząż, z której natychmiast został uwolniony oraz wypuszczony na wolność.

„To zwierzę sprawiało wrażenie bardzo oswojonego z człowiekiem. Podejrzewamy, że było szkolone do celów szpiegowskich” – mówią Norwegowie.

Białucha arktyczna
UdostępnijŹródło: Jorgen Ree Wiig / Norwegian Directorate of Fisheries

Białucha stała się popularna wśród mieszkańców

Ta białucha arktyczna szybko stała się popularna wśród lokalnych mieszkańców, a każdy z nich chciał ją spotkać. Pewnego dnia Ina Masika oraz jej znajomi wybrali się na wybrzeże, aby sprawdzić, czy uda im się dostrzec rzekomego szpiega. Wtedy stało się coś niesamowitego – okazało się, że to stworzenie ma wyjątkowo uprzejmą osobowość!

„Wychyliłam się w kierunku wody, aby móc dostrzec tę białuchę. Niestety zapomniałam zapiąć swoją kieszeń od marynarki, przez co mój telefon wpadł do wody.

Obawiałam się, że już nigdy go nie odzyskam, aż nagle zauważyłam tego zwierzaka z telefonem w swoich ustach. On zwyczajnie mi go zwrócił – to bardzo sympatyczne i uprzejme zwierzę!” – opowiada Ina Masika.

Niezwykły moment został uchwycony na wideo:

„Ja i moi znajomi byliśmy bardzo zaskoczeni. Nie mogliśmy uwierzyć w to, co się stało. Równocześnie byłam szczęśliwa, że dzięki temu miłemu zwierzęciu, udało mi się odzyskać moją komórkę. Niestety przez kontakt z wodą telefon nie działał, ale i tak jestem wdzięczna temu stworzeniu. Kocham zwierzęta z całego serca!” – dodała Ina Masika.

Zachowanie białuchy zachwyciło Internet

Ludzie z całego świata byli zachwyceni uprzejmym zachowaniem taj białuchy. Od czasu publikacji na Instagramie, filmik z jej udziałem został polubiony przez ponad 26 tysięcy osób! Jak widać, bycie uprzejmym się opłaca!

Co dalej ze zwierzakiem?

Specjaliści apelują jednak do mieszkańców, aby nie zbliżali się do białuchy ani jej nie karmili, ponieważ może ona przez to całkowicie utracić swoje dzikie instynkty. Ze względu na jej oswojenie władze rozważają także przeniesienie zwierzaka do specjalnego sanktuarium znajdującego się na Islandii. Najważniejsze jest dobro zwierzęcia!