Kategorie Koty

Bezpański kot wkradł się do klatki rysia. Pracownicy zoo wstrzymali oddech

Kiedy poznaliśmy tę historię nie mogliśmy uwierzyć, że jest ona prawdziwa. Jak się jednak okazuje, przyjaźń może narodzić się nawet w najmniej spodziewanych warunkach.

Kot w zoo

W St. Petersburgu w Rosji, bezdomny kot wkradł się do miejscowego ZOO. Samotne i wygłodniałe zwierzę szukało miłości i pożywienia. Kiedy już wszedł na terytorium ogrodu zoologicznego okazało się, że upragnione jedzenie i woda znajdowała się w „królestwie” rysia, które wydawało się najmniej odpowiednim miejscem dla małego kota.

k1

Jak się okazuje wszystkie żyjące stworzenia na równi z pożywieniem potrzebują także miłości, podobnie jak my ludzie. Świat bez miłości nie miałby sensu, a uczucia i przywiązania spragnione są nawet zwierzęta, które na pozór wydawałyby się samowystarczalne, a nie tylko te żyjące w stadzie. Po prostu świat bez towarzystwa jest samotnym i przerażającym miejscem.

Kot zaprzyjaźnia się z rysiem

Choć ryś i kot teoretycznie pochodzą z tej samej rodziny, to już na pierwszy rzut oka widać jak bardzo się różnią, chociażby pod względem rozmiarów. W tym przypadku dzielące różnice nie przekreśliły jednak wspaniałej przyjaźni. Ich zaangażowanie i oddanie widać najlepiej na nagraniu.

k2

Bezdomny kotek był wyczerpany i zdesperowany. Z relacji świadków wynika, że zwierzę wślizgnęło się do domu rysia by zdobyć żywność i wodę. Samotne stworzonko nie zostało odrzucone i zaatakowane przez rysia. Co więcej większy kot zaopiekował się intruzem, przygarnął go i otoczył opieką.

Bezgraniczna miłość

Od pierwszej chwili kotek znalazł w rysiu drugą mamę. Zwierzaki połączyła bardzo mocna więź, z której cieszy się zarówno kotek, jak i ryś. Ta relacja pokazuje, że w przypadku miłości nie ma żadnych granic, ani podziałów. Można pokochać każdego niezależnie od wszystkiego!

k3

Pracownicy ZOO początkowo byli w szoku kiedy zobaczyli niezwykłą parę razem. Od razu zauważyli jednak, że zwierzęta są ze sobą bardzo szczęśliwe i potrzebują się nawzajem, dlatego też rysia i kota nie rozdzielono. Co więcej, wszystko urządzono tak, aby zwierzaki mogły mieszkać razem.

k4

Ryś

Ryś zaliczany jest do kategorii średnich kotów. Żyje w lasach Ameryki Północnej, Europy oraz Azji. Ryś to samotnik, który poluje nocą, aby uniknąć kontaktu z innymi zwierzętami. Jest zawodowym myśliwym, który potrafi rozpoznać mysz z dużej odległości.

k5

Petersburg ZOO jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Rosji. Miejsce to określane jest mianem „The Leningrad Zoo”, bądź „Leningradskiy Zoopark”. ZOO w 1865 roku założyła Sofia i Julius Gerhardt. Obecnie w ogrodzie żyje około 2 000 zwierząt, w tym ponad 400 gatunków.